ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

robot
تکنولوژی

قرارداد 1.7 میلیارد دلاری خرید iRobot توسط آمازون در هاله‌ای از ابهام فرو رفت

رگولاتورهای اتحادیه اروپا بیانیه‌ای اعتراض‌آمیز برای آمازون ارسال کرده‌اند که خرید 1.7 میلیارد دلاری شرکت iRobot را به چالش می‌کشد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

رگولاتورهای اتحادیه اروپا بیانیه‌ای اعتراض‌آمیز برای آمازون ارسال کرده‌اند. این بیانیه در مورد معامله خرید 1.7 میلیارد دلاری شرکت iRobot، سازنده جاروبرقی‌های رباتیک Roomba است. کمیسیون اروپا می‌گوید که آمازون را از دیدگاه خود نسبت به این معامله مطلع کرده است. این کمیسیون ادعا می‌کند که خرید iRobot ممکن است رقابت در بازار ربات‌ها را محدود کند.

آمازون در اوت 2022 اعلام کرد که قصد دارد iRobot را خریداری کند. این پیشنهاد خرید در آن مقطع زمانی مورد بررسی نظارتی قرار گرفت و کمیسیون اروپا در جولای 2023 اعلام کرد که درباره آن تحقیق می‌کند. رگولاتورهای بریتانیایی نیز معامله را بررسی و در ماه ژوئن آن را تأیید کردند. به‌علاوه، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا هم در سپتامبر 2022 خواستار دریافت اطلاعاتی درباره معامله آمازون و iRobot شده بود.

اتحادیه اروپا با قرارداد 1.7 میلیارد دلاری آمازون برای خرید iRobot مخالف است

بیانیه اعتراض‌آمیز کمیسیون اروپا تا حدودی غافلگیرکننده است، زیرا رویترز هفته گذشته گزارش داد که توافق بدون قید و شرط به تصویب رسیده است.

اما کمیسیون اروپا در این بیانیه می‌گوید آمازون ممکن است باعث کاهش رقابت در بازار شود و تغییراتی را در بازار ایجاد کند. آمازون بعد از دریافت این بیانیه، حالا می‌تواند به اعتراضات مطرح‌شده پاسخ دهد و درخواست استماع شفاهی کند. کمیسیون تا 14 فوریه 2024 تصمیم نهایی درباره این معامله را خواهد گرفت.

«الکساندرا میلر»، سخنگوی آمازون، در بیانیه‌ای به یکی از خبرگزاری‌های مطرح در حوزه فناوری اعلام کرد: «ما به کار خود در طول این فرایند ادامه می‌دهیم. به‌علاوه، روی پاسخگویی به سؤالات و هرگونه نگرانی مطرح‌شده از سوی کمیسیون اروپا نیز متمرکز هستیم. iRobot که با رقابت شدید سایر تأمین کنندگان بازار مواجه است، می‌تواند محصولات کاربردی و مبتکرانه‌ای ارائه دهد. ما معتقدیم آمازون می‌تواند به شرکتی مانند iRobot منابعی برای سرعت بخشیدن به نوآوری و سرمایه‌گذاری ارائه دهد و درعین‌حال سبب کاهش قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان شود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی