ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قابلیت Remaster ‍اپ گالری سامسونگ
تکنولوژی

هوش مصنوعی سامسونگ در گلکسی S23 اولترا به دهان نوزادان دندان اضافه می‌کند! [تماشا کنید]

سامسونگ قابلیتی را در اپ گالری خود دارد که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و به دهان نوزادانی که دندان ندارند، دندان اضافه می‌کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۷ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

هوش مصنوعی هر روز نقش پررنگ‌تری در زندگی ما پیدا می‌کند. این فناوری مدت‌هاست که در دوربین گوشی‌های پرچمدار وجود داشته است، اما حالا به‌نظر می‌رسد که این فناوری در گلکسی S23 اولترا پا را فراتر از حد خود گذاشته است و به تصویر نوزادانی که دندان ندارند، دندان اضافه می‌کند.

سامسونگ در اپلیکیشن Gallery خود قابلیتی را ارائه می‌کند که Remaster نام دارد و مقصود آن بهینه‌سازی تصاویر و بهبود ظاهر کلی عکس‌هاست. بااین‌حال، یکی از دارندگان گلکسی S23 اولترا می‌گوید این ویژگی به دهان دختر هفت ماهه او دندان اضافه کرده است.

وب‌سایت PetaPixel می‌گوید در آزمایش‌های دیگری که با این قابلیت انجام داده، موفق شده است افزودن دندان به دهان نوزادان را شبیه‌سازی کند و در برخی موارد خروجی‌های عجیب‌تری دریافت کرده است. حال سؤال کاربران این است که چرا هوش مصنوعی سامسونگ باید به خودش اجازه چنین دستکاری‌هایی را در سوژه‌ها بدهد.

قابلیت Remaster سامسونگ درواقع نباید چنین اصلاحاتی را اعمال کند

با توجه به این که قابلیت Remaster صرفاً به‌عنوان قابلیتی برای بهبود نورپردازی و بازتاب‌ها تبلیغ شده است، بسیار عجیب است که می‌تواند چنین اصلاحاتی را در تصاویر انجام دهد. البته خوشبختانه این اصلاحات در مرحله ثبت تصاویر رخ نمی‌دهند و تنها اگر کاربر مایل باشد می‌تواند آن‌ها را از اپلیکیشن Gallery اعمال کند.

سامسونگ چند وقت پیش با قابلیت زوم فضایی خود جنجالی شده بود. کاربری در ردیت مدعی بود که این شرکت با کمک هوش مصنوعی جزئیات بالایی را به تصاویر ماه اضافه می‌کند و این حس را به‌وجود می‌آورد که دوربین گوشی قابلیت عکاسی پرجزئیات از ماه را داشته است. در این مطلب می‌توانید واکنش سامسونگ به این ادعا را بخوانید.

تمام این اتفاقات می‌تواند آغازگر بحث‌های جدیدی درباره دامنه استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و رایانش ابری باشد. آیا این تغییرات نرم‌افزاری می‌توانند خروجی‌هایی را در اختیار کاربران قرار دهند که در قاب مرجع وجود نداشته است؟ این موضوع شاید درخصوص تصویر نوزادان با جواب منفی مواجه شود، اما احتمالاً در زمینه عکاسی از ماه پاسخ پیچیده‌تری خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی