ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مصطفی سلیمان
تکنولوژی

«مصطفی سلیمان»، هم‌بنیان‌گذار دیپ‌مایند گوگل، مدیرعامل واحد هوش مصنوعی مایکروسافت شد

«مصطفی سلیمان» که یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه هوش مصنوعی دیپ‌مایند بود، حالا هدایت واحد هوش مصنوعی مایکروسافت را برعهده می‌گیرد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۰۹:۰۰

مایکروسافت «مصطفی سلیمان»، هم‌بنیان‌گذار دیپ‌مایند گوگل را استخدام کرده است تا به‌عنوان مدیرعامل واحد هوش مصنوعی این شرکت ایفای نقش کند. او حالا رهبر پروژه‌هایی نظیر کوپایلوت و دیگر محصولات هوش مصنوعی این غول سازنده نرم‌افزار خواهد بود.

مصطفی سلیمان در پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که به مایکروسافت می‌پیوندد تا مدیریت تیم هوش مصنوعی این شرکت را برعهده بگیرد. او بر توسعه تمام محصولات و تحقیقات مرتبط با هوش مصنوعی ازجمله کوپایلوت، بینگ و اج کنترل خواهد داشت.

سلیمان همچنین اعلام کرده است که «کارن سیمونیان»، همکار قدیمی او نیز به‌عنوان دانشمند ارشد به مایکروسافت ملحق می‌شود.

مصطفی سلیمان رهبر واحد هوش مصنوعی مایکروسافت شد

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت نیز در این باره گفت: «چندین سال است که مصطفی را می‌شناسم و او را به‌عنوان بنیان‌گذار دیپ‌مایند و اینفلکشن، و همچنین به‌عنوان یک انسان آینده‌نگر، محصول‌ساز و خالق تیم‌های پیشگامی که به‌سمت مأموریت‌های مهم حرکت می‌کنند، تحسین کرده‌ام.»

در ادامه یادداشت نادلا که خطاب به کارمندان مایکروسافت نوشته شده، آمده است: «فرصت خوبی داریم تا فناوری‌ای بسازیم که زمانی غیرممکن تصور می‌شد اما می‌تواند همپای مأموریت ما برای کسب اطمینان از رسیدن هوش مصنوعی به دست تمامی افراد و سازمان‌های روی زمین، آن هم در شرایطی ایمن و مسئولانه، پیش بیاید.»

مصطفی سلیمان در سال 2010 آزمایشگاه هوش مصنوعی دیپ‌مایند را تأسیس کرد و این آزمایشگاه در سال 2014 توسط گوگل خریداری شد. بااین‌حال، او در سال 2019 به‌دنبال جنجال بر سر رهبری چندین پروژه برکنار گردید.

پس از خروج سلیمان از دیپ‌مایند، گوگل اعلام کرد که او به‌عنوان معاون مدیریت محصولات هوش مصنوعی و سیاست‌گذاری‌های هوش مصنوعی در این شرکت به فعالیت ادامه می‌دهد. اما در نهایت او در سال 2022 گوگل را ترک کرد تا استارتاپ هوش مصنوعی Inflection AI را تأسیس کند.

سلیمان حالا می‌گوید Inflection AI با یک مدیرعامل جدید به کار خود ادامه خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی