ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

S23 اولترا
تکنولوژی

کالبدشکافی و تست مقاومت گلکسی S23 اولترا از تعمیر آسان و دوام فوق‌العاده آن خبر می‌دهد [تماشا کنید]

PBKreviews و JerryRigEverything ویدیوهای تست مقاومت و کالبدشکافی گلکسی S23 اولترا را منتشر کرده‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

اگر برای شما نیز این سؤال وجود دارد که پرچمدار جدید سامسونگ، یعنی گلکسی S23 اولترا از نظر دوام چه عملکردی دارد و آیا تعمیر آن نسبت به نسل قبلی ساده‌تر شده یا خیر، اکنون کانال‌های یوتوب PBKreviews و JerryRigEverything به سؤال شما پاسخ داده‌اند. در ادامه می‌توانید ویدیوهای کالبدشکافی و تست دوام گلکسی S23 اولترا را مشاهده کنید.

همان‌طور که PBKreviews در تست دوام خود توضیح می‌دهد، گلکسی S23 اولترا پس از سه دقیقه غوطه‌ورشدن در آب، تأثیر گواهی IP68 خود را به نمایش می‌گذارد و همچنان به عملکرد خود ادامه می‌دهد. صفحه نمایش دستگاه که توسط گوریلا گلس ویکتوس 2 محافظت می‌شود نیز به‌خوبی در برابر خراش مقاومت خود را حفظ می‌کند. بااین‌حال، این دستگاه در سطح 8 و 9 از مقیاس سختی «موس» شروع به نمایش خط‌وخش می‌کند.

پنل پشتی و دوربین‌های S23 اولترا در برابر خراش مقاومت یکسانی از خود نشان می‌دهند.

در تست سقوط، هنگام سقوط دستگاه از ارتفاع هم‌تراز با کمر روی بتن، صفحه نمایش دستگاه ترک می‌خورد. در همین شرایط، روی پنل پشتی دستگاه نیز ترک‌هایی مشاهده می‌شود، اما با وجود این آسیب‌های ظاهری، نمایشگر و سایر اجزای دستگاه از کار نمی‌افتند.

تست مقاومت انجام‌شده توسط JerryRigEverything نیز طبق معمول با تست خراش نمایشگر شروع می‌شود که طبق آن، صفحه نمایش دستگاه در سطح 6 مقیاس سختی «موس» خراش‌هایی به خود می‌گیرد که در سطح 7 عمیق‌تر می‌شوند. همان‌طور که این یوتوبر توضیح می‌دهد، لبه‌های کناری دستگاه و همچنین دکمه‌های آن فلزی هستند و چندان آسیبی نمی‌بینند. همچنین در تست خمش دستگاه نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.

کالبدشکافی و تعمیرپذیری گلکسی S23 اولترا

در ویدیو کالبدشکافی ارائه‌شده توسط PBKreviews که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید، توضیح داده می‌شود که سامسونگ با استفاده از زبانه‌های کششی، تعویض باتری دستگاه را کمی آسان‌تر کرده است. همچنین تمام کابل‌ها و کانکتورهای انعطاف‌پذیر دارای برچسب‌گذاری منظمی هستند که این امر فرایند تعمیر دستگاه را بسیار آسان‌تر می‌کند.

در ادامه ویدیو همچنین محفظه بخار جدید بزرگ‌تر دستگاه (دقایق 5:20 و 6:40) و مقایسه آن با محفظه بخار S22 اولترا نشان داده می‌شود. درنهایت، گلکسی S23 اولترا به‌عنوان جدیدترین پرچمدار سامسونگ و سریع‌ترین گوشی اندرویدی جهان، امتیاز تعمیرپذیری 9/10 را کسب کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی