ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مرکز ملی فضای مجازی: واگذاری هرگونه شناسه ارتباطی بدون طی مراحل قانونی غیرمجاز است

براین‌اساس، ارائه­‌دهندگان خدمات در فضای مجازی گزارش‌های مرتبط را در اختیار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی کل انتظامی کشور (فتا) قرار می‌دهند.

پریسا سلامتی
نوشته شده توسط پریسا سلامتی | ۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۴

دبیر شورای عالی فضای مجازی برای مقابله با کلاهبرداری از طریق شماره تلفن همراه و جعل هویت کاربران در فضای مجازی، دستورالعمل ساماندهی واگذاری شناسه ارتباطی را ابلاغ کرد. مطابق با این دستورالعمل، هرگونه واگذاری شناسه ارتباطی بدون طی مراحل قانونی، ازجمله فرایند احراز هویت، غیرمجاز تلقی شده و منجر به محدودسازی ارائه خدمات فضای مجازی به فرد واگذارنده غیرمجاز خواهد شد.

دستورالعمل ساماندهی واگذاری شناسه ارتباطی با هدف کاهش موارد سوءاستفاده­ از شناسه‌­های ارتباطی و تسهیل پیگیری کلاهبرداری‌­های صورت‌گرفته از این طریق، به‌خصوص در حوزه سکوها و کسب­‌وکارهای خصوصی ابلاغ شد.

این دستورالعمل که توسط «سیدمحمدامین آقامیری»، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور به تصویب رسیده، در راستای اجرای بندهایی از سند نظام هویت معتبر در فضای مجازی مصوب جلسه پنجاه‌ونهم شورای عالی فضای مجازی کشور است.

براساس این دستورالعمل، ارائه­‌دهندگان خدمات فضای مجازی گزارش‌های مرتبط را در اختیار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی کل انتظامی کشور (فتا) قرار خواهند داد تا درصورت احراز تخلف، محدودیت­‌های ضروری بازدارنده در سبد خدمات ارتباطی متخلفان اعمال شود. طبق اعلام مرکز ملی فضای مجازی، دستورالعمل ساماندهی واگذاری شناسه ارتباطی، کارگروه تعامل­‌پذیری دولت الکترونیکی را موظف به اعلام ضوابط اجرایی به دستگاه­‌های اجرایی و پلیس فتا در حوزه سکوها و کسب­‌وکارهای مرتبط با این فرایند کرده است. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی