ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسکن
تکنولوژی

انجام تراکنش‌ با اسکن کف دست: قابلیت جذاب WeChat برای کاربران

شرکت چینی Tencent اعلام کرد که پیام‌رسان WeChat به سیستم پرداختی با نام Palm Pay مجهز شده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

شرکت چینی Tencent اعلام کرد که پیام‌رسان WeChat به سیستم پرداختی با نام Palm Pay مجهز شده است که به موجب آن کاربران می‌توانند با اسکن کف دست، تراکنش‌ها را انجام دهند. بااین‌حساب کف دست کاربران شبیه کارت بانکی آن‌ها عمل می‌کند.

فناوری‌های تأیید هویت بیومتریک چند سال است که طرفداران خودش را دارد و سرویس‌های جدیدی در این زمینه معرفی می‌شوند. کاربران وی‌چت برای استفاده از این سرویس جدید باید حساب خود در این پیام‌رسان را به دستگاه‌های مجهز به قابلیت تشخیص چهره متصل کرده و سپس اسکن کف دست خود را در برنامه ثبت کنند. در این صورت کاربر می‌تواند پرداخت‌های روزانه خود را از طریق اسکن کف دستش انجام دهد.

وقتی اسکن کف دست جایگزین کارت بانکی می‌شود

اپلیکیشن وی‌چت با معرفی سیستم پرداخت جدید خود با نام Palm Pay امکان جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا بتوانند از سیستم پرداخت خلاقانه بهره ببرند. این سیستم کف دست کاربر را در دستگاه‌های پرداخت اسکن و هویت وی را تأیید می‌کند تا بتواند تراکنش‌ها را انجام دهد.

این سیستم پرداخت در آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی این شرکت توسعه یافته است. در آزمایشگاه‌های Tencent که با نام YouTu شناخته می‌شوند، محققان روی افزایش ایمنی تراکنش‌ها و روش‌های بهینه‌سازی‌شده و جدید کار می‌کنند. اکنون آن‌ها توانسته‌اند ساخت سیستم بیومتریک تأیید هویت پرداخت از طریق کف دست کاربران را عملیاتی کنند.

این فناوری پیش از معرفی عمومی، در شرایط مختلف از نظر نور محیطی مورد آزمایش قرار گرفته و عملکرد قابل‌قبولی را از خود نشان داده است. همچنین محققان این شرکت ادعا می‌کنند که این سیستم از ایمنی قابل‌قبولی برخوردار است.

یکی از موضوعات جالب در مورد این سیستم آن است که اگر کاربر جهت قرارگیری کف دست خود را روی اسکنر تغییر دهد، سیستم قدرت تشخیص خوبی دارد و می‌تواند به‌سرعت الگوی کف دست را شناسایی و هویت کاربر را تأیید یا رد کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی