ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

USA
تکنولوژی

پهپادهای کوچک و ارزان مجهز به هوش مصنوعی به شبکه دفاعی آمریکا اضافه می‌شوند

پنتاگون با هدف مقابله با تهدید کشورهای دیگر، قصد دارد ناوگانی از پهپادهای کوچک،‌ هوشمند و ارزان توسعه دهد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

ارتش ایالات متحده در حال بررسی اضافه کردن سیستم‌های مجهز به هوش مصنوعی به شبکه دفاعی خودش است. در همین راستا پنتاگون با هدف مقابله با تهدید کشورهای دیگر، قصد دارد ناوگانی از پهپادهای کوچک،‌ هوشمند و ارزان توسعه دهد و برای محقق ساختن این هدف، برای تأمین مالی ناوگان خود برنامه‌ریزی می‌کند.

پنتاگون در تلاش است تا طی دو سال آینده ناوگان پهپادها و سیستم‌های خود مختار خود را گسترش دهد و توان نظامی خود را با تجهیزات مبتنی بر هوش مصنوعی تقویت کند.

آمریکا توان نظامی خود را تقویت می‌کند: استفاده از پهپادهای کوچک، ارزان و مبتنی بر هوش مصنوعی

به گزارش وال ‌استریت ژورنال ظاهراً ارتش آمریکا در تلاش است تا سیستم‌های جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی شامل پهپادهای کوچک، ارزان و هوشمند به سامانه دفاعی خود اضافه کند. در گزارش مربوطه به این موضوع اشاره شده است که یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده این کشور قصد دارد در برابر تهدید برخی کشورها از جمله چین، از هوش مصنوعی و پهپادهای کوچک و ارزان مبتنی بر این فناوری استفاده کند.

این تنها برنامه‌ای نیست که وزارت دفاع آمریکا آن را دنبال می‌کند. بلکه این کشور در تلاش است تا قابلیت‌های دیگری نیز به شبکه پهپاد خود اضافه کند. برای مثال پنتاگون قصد دارد حسگرهای ویژه‌ای را با هدف نظارت بر فعالیت نظامی سایر کشورها توسعه دهد.

تقویت توان نظامی آمریکا با سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی احتمالاً ناوگانی از پهپادهای خورشیدی را تشکیل می‌دهد که قدرت ارسال و مخابره سیگنال‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن دارند. هنوز مشخص نیست که هوش مصنوعی مورد استفاده در پهپادها و تجهیزات نظارتی آمریکا از چه نوعی است. حتی هنوز اطلاعاتی در مورد جزییات این برنامه نیز مشخص نشده است.

در حال حاضر ارتش آمریکا مجهز به شبکه بزرگی از پهپادهای نظامی است و از سال‌ها قبل روی توسعه سلاح‌های مبتنی بر هوش مصنوعی کار می‌کند. اما به نظر می‌رسد پنتاگون قصد دارد برنامه‌های دیگری را به برنامه‌های قبلی خود اضافه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • molavy
  molavy | ۱۶ شهریور ۱۴۰۲

  اصلا هم از ایران الهام نگرفت، خودش کشف کرده

  • Ahmadmosavi0093@gmail.com
   Ahmadmosavi0093@gmail.com | ۱۶ شهریور ۱۴۰۲

   داداش بازی جنرال رو یه نگاه بنداز، مال بیست سال پیشه، اونجا تانکای آمریکایی پهپاد بدون سرنشین دارن، اون زمان ایران بالاترین مدل ماشینش، فرغون بود...

   • molavy
    molavy | ۱۷ شهریور ۱۴۰۲

    تو بازی که تو زمان هم عقب جلو میشدن، تله پورت هم می‌کردند ، بابا از دنیای بازی بیا بیرون، آمریکا غولی که ساختی ازش نیست، پست دلار و جنگ جهانی قایم شده، چند وقت دیگه هم تو داستان ها در موردش میشنویم مثل امپراتوری انگلیس و اسپانیا و ...

مطالب پیشنهادی