ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک‌تاک در آمریکا
نرم افزار و اپلیکیشن

رئیس‌جمهور آمریکا از لایحه جدید مجلس این کشور علیه تیک‌تاک حمایت کرد

رئیس‌جمهور آمریکا گفت اگر لایحه جدایی تیک‌تاک از بایت‌دنس تصویب شود، آن را امضا خواهد کرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

چند روز قبل گروهی از قانون‌گذاران آمریکایی لایحه جدیدی ارائه کردند که به موجب آن تیک‌تاک باید از مالک چینی خود، یعنی بایت‌دنس جدا شود. به‌عبارتی، این اپلیکیشن باید به شرکت‌های غربی فروخته شود تا بتواند به کار خود در آمریکا ادامه دهد. حالا «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا، از این لایحه حمایت کرده و گفته است اگر تصویب شود، آن را امضا خواهد کرد.

براساس گزارشی تازه، تنش میان تیک‌تاک و قانون‌گذاران آمریکایی شدیدتر می‌شود. تیک‌تاک پیام‌های انبوهی را برای کاربران خود ارسال کرده است تا نمایندگان را در مجلس از این تصمیم جدید منصرف کنند. در جبهه مقابل نیز جو بایدن هنگام بحث درباره لایحه جدید به خبرنگاران گفته است: «اگر لایحه را تصویب کنند، آن را امضا خواهم کرد.»

تیک‌تاک در برابر قانون‌گذاران آمریکایی

در لایحه جدید گفته شده است که به اپلیکیشن‌هایی مانند تیک‌تاک که توسط «دشمنان خارجی» کنترل می‌شوند، شش ماه فرصت داده می‌شود تا روابط خود را با مالک خارجی‌شان قطع کنند؛ در غیر این صورت با جریمه‌های هنگفتی مواجه خواهند شد که احتمال تعطیلی آن‌ها را به‌دنبال خواهد داشت.

در قانون «حفاظت از آمریکایی‌ها در برابر اپلیکیشن‌های کنترل‌شده توسط دشمنان خارجی» به‌صراحت نام تیک‌تاک و شرکت مادر آن، بایت‌دنس، آمده است و بیان می‌کند که «توزیع، نگهداری یا به‌روزرسانی» این اپ باید غیرقانونی تلقی شود، مگر اینکه تیک‌تاک خود را در عرض 180 روز از بایت‌دنس جدا کند.

عدم رعایت این قانون، درصورت تصویب، می‌تواند منجر به «جریمه مدنی» تا 5000 دلار به‌ازای هر کاربر آمریکایی شود. به ادعای تیک‌تاک که 170 میلیون کاربر آمریکایی دارد، این جریمه روی کاغذ می‌تواند به رقم هنگفت 850 میلیارد دلار برسد.

اگرچه این لایحه در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، اما رأی اولیه کمیته انرژی و بازرگانی مجلس را به اتفاق آرا (50 بر 0) کسب کرده است. با‌این‌حال، تیک‌تاک از مبارزه پا پس نمی‌کشد. این اپلیکیشن روز پنج‌شنبه اعلان‌هایی برای میلیون‌ها کاربر آمریکایی خود ارسال کرد و از آن‌ها خواست تا با تماس با نمایندگان سیاسی خود، جلوی بسته‌شدن تیک‌تاک را بگیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی