ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مشکل ChatGPT
نرم افزار و اپلیکیشن

کاربران از مشکل و نقص پاسخ‌های ChatGPT در روزهای اخیر خبر می‌دهند

به گفته کاربران، ChatGPT در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پاسخ‌های «عجیبی» ارائه می‌کرده که در آن‌ها کلمات ناموجود و جملات ناقص وجود داشته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

طبق گزارش‌های موجود، ظاهراً ChatGPT در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای چندین ساعت، پاسخ‌هایی بی‌معنی به پرسش کاربران ارائه می‌کرده است. این مشکل اکنون برطرف شده است.

OpenAI هنوز هیچ توضیح دقیقی برای علت مشکل ابزار هوش مصنوعی پیشگامانه خود ارائه نکرده است. در وب‌سایت این استارتاپ درباره وضعیت ChatGPT گفته شده است: «ما در حال بررسی گزارش‌های مربوط به پاسخ‌های غیرمنتظره از ChatGPT هستیم.»

مشکل ChatGPT

براساس گزارش کاربران انجمن گفتگو وب‌سایت OpenAI، چت‌بات ChatGPT در طول این مدت پاسخ‌های «عجیبی» ارائه می‌کرده که در آن‌ها کلمات ناموجود، جملات ناقص و نامربوط وجود داشته است. با این حال، پس از گذشت ٰبیش از 16 ساعت، OpenAI اعلام کرد که مشکل ChatGPT برطرف شده است.

به‌عنوان مثال، در تصویر زیر کاربری از ChatGPT درخواست کرده تا یک مترادف برای واژه «overgrown» ارائه کند:

OpenAI با انتشار چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT در اواخر سال 2022، انقلابی در زمینه هوش مصنوعی به وجود آورد. موفقیت فوری این ابزار باعث شد تا علاقه زیادی به هوش مصنوعی در بین شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری ایجاد شود و مدل‌هایی ساخته شوند که قادر به تولید متن، صدا و تصویر بر اساس تقاضای کاربران هستند.

OpenAI که همچنین سازنده مدل تولید تصویر DALL-E است اخیراً از ابزار جدیدی به نام «Sora» رونمایی کرده بود که می‌تواند براساس درخواست‌های متنی ساده کاربران، ویدیوهای واقعی حداکثر یک دقیقه‌ای تولید کند. همچنین مدیر مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد که این ابزار در آینده به کوپایلوت اضافه می‌شود.

مایکروسافت که از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران OpenAI است، حدود 13 میلیارد دلار در این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده است و همچنین ابزارهای هوش مصنوعی آن را به بینگ و سایر سرویس‌های خود اضافه کرده است. حالا به‌نظر می‌رسد که OpenAI قصد دارد وارد رقابت جدی و بزرگی با گوگل شود، زیرا اخیراً گفته شده بود که این استارتاپ در حال ساخت یک اپلیکیشن جستجوی هوش مصنوعی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی