ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فورتنایت در آیپد
نرم افزار و اپلیکیشن

بازی فورتنایت تا اواخر سال 2024 در اتحادیه اروپا برای آیپد منتشر می‌شود

با توجه به قوانین DMA، اپل باید سایدلودینگ اپ‌ها را در iPadOS ممکن کند؛ بدین‌ترتیب اپیک گیمز بازی فورتنایت را به آیپد می‌آورد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۳۰

به‌تازگی اتحادیه اروپا پس از انجام تحقیقات چندماهه، اپل را ملزم کرد که در سیستم‌عامل iPadOS نیز از قوانین DMA پیروی کند. به‌این‌ترتیب همانند iOS آیفون، باید سایدلودینگ اپ‌ها در آیپد نیز فراهم گردد. حالا اپیک گیمز اعلام کرد که بازی محبوب فورتنایت را تا اواخر سال 2024 برای آیپد منتشر خواهد کرد.

براساس پست اپیک گیمز در ایکس، فروشگاه بازی‌های این شرکت و همچنین بازی فورتنایت تا اواخر 2024 به آپیدها خواهند آمد. پیش‌تر با انتشار آپدیت iOS 17.4، کاربران آیفون در اتحادیه اروپا توانستند اپلیکیشن‌ها را از فروشگاه‌های شخص ثالث به‌جای اپ استور دانلود کنند؛ از آپدیت iOS 17.5 نیز می‌توان مستقیماً اپ‌ها را از وب‌سایت‌های توسعه‌دهندگان دریافت کرد. اکنون پس از اعلام حکم جدید اتحادیه اروپا، اپل شش ماه فرصت دارد تا این قابلیت‌ها را به آیپد نیز بیاورد.

عرضه فورتنایت در آیپد تا اواخر سال 2024

اپیک گیمز تصمیم اتحادیه اروپا درباره آیپد را ستود و گفت که «با تمام قوا» پیش می‌رود تا فورتنایت را به‌زودی در فروشگاه اپیک گیمز آیفون در اتحادیه اروپا و سپس تا اواخر سال جاری میلادی در آیپدها عرضه کند.

جدال اپیک با اپل سال‌هاست که ادامه دارد. تنش بین این دو شرکت پس از شکایت اپیک از غول کوپرتینو به‌دلیل اقدامات ضدرقابتی در اپ استور و ساختار کارمزد آن آغاز شد. اگرچه اپل تا حد زیادی در آن پرونده پیروز شد، اما جدال این دو پایان نیافت.

بعدها، زمانی که اپل برنامه خود را برای پیروی از DMA اتحادیه اروپا اعلام کرد، «تیم سوئینی»، مدیرعامل اپیک، قوانین جدید اپل را مورد انتقاد قرار داد. اپل نیز حساب توسعه‌دهنده این شرکت را مسدود کرد و این سازنده بازی را «تهدیدی» برای اکوسیستم iOS نامید. مدت کوتاهی پس از شروع تحقیقات اتحادیه اروپا، اپل حساب این شرکت را دوباره فعال کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی