ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر ایکس
نرم افزار و اپلیکیشن

مشکل نیاز به توییتر بلو برای ارسال پیام خصوصی چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟

به‌نظر می‌رسد که ارسال DM به افرادی که شما را دنبال نمی‌کنند، تنها به کاربران توییتر بلو محدود شده است؛ اما واقعیت چیست؟

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۷ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

اگر اخیراً تلاش کرده باشید به شخصی که شما را در توییتر دنبال نمی‌کند، پیام خصوصی (DM) بدهید، احتمالاً با پیامی روبه‌رو شده‌اید که می‌گوید این امکان تنها برای کاربران اشتراک بلو در دسترس است. توییتر ظاهراً به‌تازگی تغییراتی را در اکانت همه کاربران اعمال کرده که باعث بروز این مشکل شده است؛ اما برای حل این مسئله راهکار ساده‌ای وجود دارد.

اگر بخواهید به یکی از کاربران توییتر که شما را دنبال نمی‌کند، پیام خصوصی بدهید، با پیام خطای زیر روبه‌رو می‌شوید. این پیام از شما می‌خواهد که برای ارسال DM اکانت خود را تأیید کنید یا به عبارت دیگر اشتراک بلو بخرید.

توییتر یا X جدید ظاهراً به‌تازگی تنظیمات افرادی را که آماده دریافت پیام خصوصی از همه کاربران دیگر بودند، به‌طور پیش‌فرض به حالت دریافت پیام از کاربران تأییدشده تغییر داده است.

چگونه می‌توان محدودیت دریافت DM در توییتر را برطرف کرد؟

اگر به بخش Settings > Privacy and safety > Direct Messages بروید، می‌توانید به کنترل‌هایی برای دریافت پیام خصوصی دست پیدا کنید. این کنترل‌ها در قالب سه گزینه به شما اجازه می‌دهند مشخص کنید که چه کسانی قادر به ارسال پیام به شما هستند.

انتخاب گزینه اول باعث می‌شود تنها افرادی بتوانند به شما DM بدهند که آن‌ها را دنبال کرده باشید. انتخاب گزینه دوم باعث می‌شود تنها افرادی بتوانند به شما درخواست ارسال پیام بدهند که مشترک توییتر بلو باشند. انتخاب گزینه سوم نیز به همه اجازه می‌دهد تا امکان ارسال پیام به شما را داشته باشند.

اگر قبلاً تنظیمات خود را روی گزینه سوم گذاشته بودید، توییتر حالا به‌صورت پیش‌فرض گزینه دوم را برای شما انتخاب کرده و همین مسئله باعث شده است تا کاربران نتوانند به شما DM بدهند. بنابراین با انتخاب گزینه سوم می‌توانید از همه کاربران پیام خصوصی بگیرید.

به‌نظر می‌رسد که این تغییر بی‌سروصدا هم بخشی از تلاش ایلان ماسک برای ترغیب کاربران به خرید اشتراک بلو بوده باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی