ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

مایکروسافت برای محصولات سرفیس حداقل 6 سال به‌روزرسانی فریمور منتشر خواهد کرد

مایکروسافت برای سرفیس‌هایی که از سال 2021 به‌بعد وارد بازار شده‌اند، حداقل 6 سال به‌روزرسانی فریمور و درایور منتشر خواهد کرد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۳ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

محصولات سرفیس که از تاریخ 1 ژانویه 2021 (12 دی‌ماه 1399) روانه بازار شده‌اند، حداقل تا 6 سال به‌روزرسانی درایور و فریمور دریافت خواهند کرد.

مایکروسافت قبلاً گفته بود که تنها 4 سال از زمان عرضه برای دستگاه‌های خانواده سرفیس آپدیت منتشر می‌کند، اما حالا طبق اسناد پشتیبانی مایکروسافت، این مدت زمان به 6 سال افزایش یافته است.

به‌روزرسانی محصولات سرفیس تا 6 سال

با توجه به تاریخی که مایکروسافت اعلام کرده است، دستگاه‌های تقریباً زیادی شامل این سیاست جدید می‌شوند. در اسناد پشتیبانی می‌توانید تاریخ عرضه و مدت زمان پشتیبانی خانواده سرفیس را مشاهده کنید. برای مثال، سرفیس لپ‌تاپ گو که در سال 2020 روانه بازار شد، تا سال 2024 به‌روزرسانی دریافت خواهد کرد. اما محصولات بعد از آن – که با سرفیس پرو 7 پلاس شروع می‌شوند – تا 6 سال آپدیت خواهند شد.

سرفیس لپ‌تاپ استودیو

محصولات زیر تا حداقل 6 سال به‌روزرسانی فریمور و درایور دریافت خواهند کرد:

رویکرد جدید مایکروسافت برای محصولات سرفیس چندان قابل‌توجه نیست؛ چرا که کروم‌بوک‌ها برای مدت‌زمان بیشتری به‌روزرسانی دریافت خواهند کرد. درحقیقت گوگل چند وقت پیش اعلام کرد که کروم‌بوک‌هایی که سال 2021 یا بعد از آن روانه بازار شده‌اند، تا 10 سال به‌روزرسانی دریافت خواهند کرد.

با وجود اختلاف زیاد میان مدت‌زمان به‌روزرسانی کروم‌بوک‌ها و سرفیس‌ها، بازهم اقدام اخیر مایکروسافت را باید مثبت تلقی کرد. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت در یکی‌دو سال آینده دوباره سیاست خود را تغییر دهد و خانواده سرفیس برای مدت‌زمان بیشتری آپدیت دریافت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی