ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه اجتماعی
نرم افزار و اپلیکیشن

نیویورک دو قانون جدید برای محافظت از کودکان در برابر شبکه‌های اجتماعی تصویب کرد

این دو قانون نحوه تعامل شبکه‌های اجتماعی با کاربران زیر 18 سال و نحوه جمع‌آوری داده‌های آن‌ها را محدود می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ تیر ۱۴۰۳ | ۱۱:۰۰

دو قانون جدید در نیویورک تصویب شده است که نحوه تعامل شرکت‌های مالک شبکه های اجتماعی با کاربران زیر 18 سال و نحوه جمع‌آوری داده‌های آن‌ها را محدود می‌کند.

«کتی هوچول»، فرماندار نیویورک، روز پنجشنبه دو لایحه که شامل «قانون توقف بهره‌برداری از محتواهای اعتیادآور» (SAFE) برای کودکان و «قانون حفاظت از داده‌های کودکان نیویورک» می‌شود را امضا کرد. قانون اول از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و ایکس می‌خواهد تا محتواهای اعتیادآور را از دسترس فید کودکان محدود کند.

«قانون حفاظت از داده‌های کودکان نیویورک» نیز از جمع‌آوری، اشتراک‌گذاری یا فروش داده‌های شخصی افراد زیر 18 سال توسط سایت‌ها و دستگاه‌ها جلوگیری می‌کند.

تبدیل شبکه های اجتماعی به محیط‌های امن‌تر

همچنین هر دو قانون شرکت‌ها را ملزم می‌کنند تا قبل از اینکه به کودکان اجازه دهند به فیدهایی که توسط الگوریتم‌ها هدایت می‌شوند یا جمع‌آوری داده در آن‌ها رخ می‌دهد دسترسی داشته باشند، رضایت والدین خود را دریافت کنند. علاوه بر این، طبق قوانین جدید شبکه های اجتماعی باید دستورالعمل‌های مربوط به تأیید سن و کنترل رضایت والدین پلتفرم‌های خود را براساس دستورالعمل‌های تعیین‌شده توسط دادستان کل نیویورک ایجاد کنند.

فرماندار نیویورک می‌گوید که این سیاست‌های جدید «محیط دیجیتال امن‌تری را در دسترس قرار می‌دهد، به والدین آرامش بیشتری می‌دهد و آینده روشن‌تری را برای جوانان سراسر نیویورک ایجاد می‌کند.»

در بخش‌های دیگری از ایالات متحده نیز قوانین مشابهی تصویب‌شده که دسترسی کودکان به گوشی‌ها و پلتفرم‌های آنلاین را محدود می‌کند. به‌عنوان مثال، سنای ایالتی کالیفرنیا نیز لایحه‌ای مشابه قانون SAFE نیویورک را تصویب کرده است که از ارسال نوتیفیکیشن شبکه‌های اجتماعی به کودکان در ساعات مدرسه و از نیمه‌شب تا 6 صبح جلوگیری می‌کند. اتحادیه مدارس لس آنجلس نیز ممنوعیتی ایجاد کرده که استفاده از گوشی توسط دانش‌آموزان در ساعات مدرسه را محدود می‌کند.

اوایل امسال نیز فرماندار فلوریدا لایحه جدیدی را برای ممنوعیت حضور کودکان 14 ساله در شبکه‌های اجتماعی امضا کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی