ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک تاک
نرم افزار و اپلیکیشن

تیک تاک ظاهراً به‌دنبال ساخت الگوریتمی برای ایالات متحده است

توسعه این الگوریتم ممکن است به قانونگذاران نشان دهد که کسب‌و‌کار ایالات متحده تیک تاک مستقل عمل می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸:۰۰

رویترز در گزارش جدیدی می‌گوید که از یک سال گذشته، تیک تاک در حال ایجاد نسخه‌ای از الگوریتم پیشنهاد خود بوده که نسبت به نسخه چینی برنامه مستقل عمل می‌کند. به گفته منابع ناشناس، تیک‌تاک با تکمیل این پروژه که ممکن است بیش از یک سال طول بکشد، به قانونگذاران نشان می‌دهد که کسب‌و‌کار ایالات متحده آن مستقل است.

در گزارش رویترز گفته شده که مدیران تیک‌تاک درباره این پروژه چندین جلسه با یکدیگر داشته‌اند و از طریق سیستم پیام‌رسانی داخلی شرکت با نام Lark، با یکدیگر صحبت کرده‌اند. منابع رویترز همچنین می‌گوید که تقسیم کد منبع، تیک‌تاک را از «قدرت توسعه مهندسی عظیم» شرکت مادرش، یعنی ByteDance جدا می‌کند.

واکنش تیک تاک به این گزارش

البته حساب رسمی TikTok با انتشار پستی در ایکس نوشت:

«گزارش رویترز که امروز منتشر شد گمراه‌کننده و از نظر واقعیات نادرست است. همانطور که در پرونده قضایی خود گفتیم، «تکثیر واجد شرایط» که توسط قانون درخواست می‌شود تا به تیک تاک اجازه دهد فعالیت خود در ایالات متحده را ادامه دهد، نه از نظر تجاری، نه از نظر فناوری و نه از نظر قانونی به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. و مطمئناً براساس جدول زمانی 270 روزه مورد نیاز قانون نیز امکان‌پذیر نیست.»

«مایکل هیوز»، سخنگوی TikTok با ارسال ایمیل‌هایی به The Verge گفت:

«در حالی که ما با حسن نیت به کار خود برای محافظت بیشتر از اصالت تجربه تیک تاک ادامه داده‌ایم، این موضوع به سادگی نادرست است که بگوییم این کار (تقسیم کد منبع) واگذاری را تسهیل می‌کند یا حتی امکان واگذاری وجود دارد.»

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا تیک‌تاک در حال تقسیم کد منبع خود است یا خیر، هیوز پاسخ داد که این موضوع «100 درصد نادرست است.»

تیک تاک در حال حاضر تا 19 ژانویه 2025 مهلت دارد تا کنترل برنامه خود در ایالات متحده را به شخص دیگری واگذار کند یا با ممنوعیت در این کشور مواجه شود. تیک‌تاک ماه گذشته از دولت آمریکا به‌دلیل تصویب قانون ممنوعیت یا فروش، شکایت کرده بود و اخیراً نیز 8 تولیدکننده محتوا از این قانون شکایت کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی