ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Post news
نرم افزار و اپلیکیشن

پلتفرم جایگزین توییتر، Post News برای همیشه تعطیل خواهد شد

«پست‎ نیوز» شبکه‌ای اجتماعی است که بدون نمایش هیچ تبلیغاتی، محتوای پولی نشریه‌هایی ازجمله Business Insider و Wired را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

پست ‌نیوز (Post News)، پلتفرمی که سال 2022 به‌عنوان جایگزین توییتر کار خود را آغاز کرد، درحال تعطیل‌شدن است. «نوام باردین»، بنیان‌گذار این پلتفرم و مدیرعامل سابق Waze، درباره تعطیلی Post News توضیح می‌دهد که این پلتفرم «رشد سریعی نداشته است تا به یک کسب‌و‌کار واقعی یا پلتفرمی مهم تبدیل شود».

پلتفرم تحت حمایت شرکت مالی Andreessen Horowitz کار خود را از نوامبر 2022 در قالب یک نسخه بتا آغاز کرد و اکنون طبق پست منتشرشده توسط بنیان‌گذارش، قرار است «در چند هفته آینده» تعطیل شود.

پست‎ نیوز شبکه‌ای اجتماعی است که بدون نمایش هیچ تبلیغاتی، محتوای پولی نشریه‌هایی ازجمله Business Insider و Wired را در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد. کاربران در این پلتفرم به‌جای خرید طرح‌های اشتراکی، برای هر مقاله فقط «چند سنت» باید پرداخت کنند.

تعطیلی پلتفرم جایگزین توییتر

باردین پس از کنارگذاشتن لیست انتظار پلتفرم خود در اوایل سال 2023، گفته بود که حدود 430 کاربر در آن ثبت‌نام کرده‌اند. همچنین یک برنامه موبایل نیز برای Post News عرضه شده است. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد که هزینه توسعه و نگهداری از این پلتفرم بیشتر از فعالیت کاربران آن بوده است.

بنیان‌گذار پست نیوز می‌نویسد:

«ما جامعه‌ای غیرمضر (پلتفرمی که ناشران در آن مشارکت می‌کنند) و برنامه‌ای ایجاد کردیم که بسیاری از نظریه‌های مربوط به پرداخت‌های خرد و تمایل مصرف‌کنندگان به خرید مقاله‌های جداگانه را تأیید می‌کند. یک کسب‌وکار مصرف‌کننده، در مرکز خود، نیاز به پذیرش سریع مصرف‌کنندگان دارد و ما نتوانسته‌ایم ترکیب محصول مناسبی را برای تحقق آن پیدا کنیم.»

کاربران Post News از چند روز آینده قادر خواهند بود که پست‌های خود را دانلود کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند موجودی نقدی موجود برای پرداخت مقالات را تا آخر ماه مه برداشت کنند.

پست نیوز تنها پلتفرم جایگزین توییتر نیست که در پیداکردن مخاطبان خود با مشکل مواجه شده است؛ چرا که Pebble، دیگر رقیب بالقوه پلتفرم متعلق به ایلان ماسک نیز در نوامبر سال 2023 تعطیل شده بود.

اما چند پلتفرم دیگر که به‌عنوان جایگزین توییتر کار خود را شروع کرده بودند، هنوز پابرجا هستند. Mastodon و Bluesky ازجمله این پلتفرم‌ها هستند که همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و متا نیز سال گذشته Threads را راه‌اندازی کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی