ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایکس
نرم افزار و اپلیکیشن

ایلان ماسک به حساب‌های ایکس دارای 2500 فالوور تأییدشده، تیک آبی رایگان می‌دهد

به گفته کاربران، شبکه اجتماعی ایکس شروع به ارائه تیک آبی رایگان برای حساب‌های دارای بیش از ۲۵۰۰ دنبال‌کننده تأییدشده کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۰

همان‌طور که ایلان ماسک قبلاً گفته بود، شبکه اجتماعی ایکس به حساب‌هایی که دارای فالوورهای تأیید‌شده زیادی هستند (حداقل 2500 فالوور)، ویژگی‌های پریمیوم رایگان می‌دهد. حالا کاربران از دریافت تیک آبی بدون خرید سرویس پریمیوم خبر می‌دهد.

چندین کاربر ایکس به تازگی اعلام کرده‌اند که با وجود عدم پرداخت هزینه مربوط به اشتراک پولی این شبکه اجتماعی، تیک آبی معروف و آشنا آن را در کنار نام‌های خود دریافت کرده‌اند. ماسک هفته گذشته به این تغییر اشاره کرد و گفته بود که حساب‌های دارای 2500 فالوور تأیید‌شده، عضویت پریمیوم رایگان دریافت خواهند کرد و حساب‌های با بیش از 5000 فالوور تأییدشده نیز اشتراک رایگان پریمیوم پلاس دریافت می‌کنند. این دو اشتراک معمولاً 8 یا 16 دلار در ماه برای کاربران هزینه دارند.

طبق اسکرین‌شات به‌اشتراک‌گذاشته توسط نویسنده Business Insider، کاربران ایکس که از این طریق تیک آبی دریافت کرده‌اند، پیغام زیر را دریافت می‌کنند.

روند تغییرات دسترسی به تیک آبی ایکس

قبل از تصاحب ایکس توسط ماسک، تیک آبی این پلتفرم برای افراد مشهور، سیاستمداران و روزنامه‌نگاران ارائه می‌شد. بنابراین اگر شخصی در توییتر محبوبیت داشت، تیک آبی دریافت می‌کرد که این امر می‌توانست به کاهش انتشار اطلاعات نادرست هم کمک کند.

بااین‌حال ایلان ماسک سرویس پولی پریمیوم را عرضه کرد که با خرید آن، می‌توان تیک آبی گرفت. بنابراین برای اینکه کنار نام کاربران تیک آبی قرار بگیرد، نیازی نیست حتما فرد مشهوری باشند و با پرداخت هزینه به آن دسترسی پیدا می‌کنند. اما حالا به‌نظر می‌رسد که ایکس درصدد ارائه تغییر دیگری در رابطه با سیستم اشتراکی خود است و اکانت‌هایی که فالوورهای دارای تیک آبی زیادی دارند، به‌صورت رایگان این تیک را دریافت خواهند کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی