ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایکس
نرم افزار و اپلیکیشن

از ماه آینده «ری‌توییت» در شبکه اجتماعی ایکس به «ری‌پست» تغییر نام می‌دهد

در قوانین و شرایط جدید ایکس به تغییراتی درزمینه استفاده و جمع‌آوری داده‌های این شبکه اجتماعی اشاره شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۸

کاربران ایکس (توییتر سابق) اکنون هنگام بازکردن این شبکه اجتماعی با صفحه پاپ‌آپ جدیدی روبه‌رو خواهند شد که در مورد قوانین و شرایط این پلتفرم است و از 29 سپتامبر (7 مهرماه) اجرا می‌شود. در این صفحه گفته شده است که از تاریخ مذکور، «ری‌توییت» به «ری‌پست» (Repost) تغییر نام خواهد داد.

توییتر اوایل ماه گذشته رسماً به X تغییر نام پیدا کرد و به‌ همین دلیل در چند وقت گذشته تلاش شده است تا واژه «توییتر» در بخش‌های مختلف این شبکه اجتماعی به ایکس تغییر پیدا کند. حالا این شرکت اعلام کرده که در آینده، ری‌توییت که درحال‌حاضر تنها فرمتی است که در آن همچنان از واژه توییت استفاده شده، به ری‌پست تغییر نام خواهد داد. البته هنوز در بسیاری از URLهای این شبکه اجتماعی از کلمه twitter استفاده می‌شود.

تغییرات مربوط به جمع‌آوری داده‌های ایکس

همچنین در تغییرات جدید شرایط استفاده از شبکه اجتماعی ایکس به موضوعات دیگری ازجمله جمع‌آوری داده‌های آن اشاره شده است:

«جمع‌آوری داده‌های این سرویس به هر شکل و برای هر هدفی بدون رضایت کتبی قبلی از ما صراحتاً ممنوع است.»

هرچند در جمله بالا گفته شده که اگر کسی رضایت کتبی این شبکه اجتماعی را داشته باشد، می‌تواند داده‌های آن را جمع‌آوری کند، اما کاملاً بعید به‌نظر می‌رسد که این شرکت برای چنین کاری به کاربران خود مجوز ارائه کند؛ زیرا ایلان ماسک یکی از مخالفان اصلی این کار است. چند ماه قبل گفته شده بود که او از چهار استخراج‌کننده داده ناشناس شکایت کرده است که گفته می‌شود در فعالیت‌های جمع‌آوری و سرقت داده‌ها این شبکه اجتماعی نقش داشته‌اند؛ اقداماتی که به‌طور قابل‌توجهی سرورهای توییتر را تحت فشار قرار داده و تجربه کاربران را خراب کرده است.

ایکس همچنین از 29 سپتامبر سیاست‌های مربوط به حریم خصوصی جدیدی را نیز اعمال خواهد کرد که می‌گوید X حجم داده‌هایی را که از کاربران جمع‌آوری می‌کند، به مواردی ازجمله داده‌های بیومتریک و سابقه اشتغال افزایش خواهد داد. اوایل این ماه در گزارشی با اشاره به این موضوع گفته شده بود که ایکس قصد رقابت با لینکدین را دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی