توییتر با مسدود کردن توییت های "کفر آمیز" و "غیر اخلاقی" در پاکستان موافقت کرده

توییتر با مسدود کردن توییت های

طبق گزارش نیویورک تایمز، توییتر برای اولین بار به درخواست های یکی از دولتمردان پاکستان برای مسدود کردن آنچه که او محتواهای "کفر آمیز" و "غیر اخلاقی" نامیده، عمل کرده و آنها دیگر در این کشور قابل دسترسی نیستند.

این محتواهای مسدود شده شامل تمثال ها و تصاویری از پیامبر اسلام، توییت هایی از وبلاگ نویس های ضد اسلامی، و عکس هایی از قرآن های در حال سوختن بوده است.

در این گزارش آمده که توییتر با هر ۵ درخواست این مقام دولتی (عبد الباطن از وزارت ارتباطات) موافقت کرده و محتواهای مورد نظر را از دسترس کاربران پاکستانی خارج کرده. ضمنا تعدادی از حساب های کاربری نیز که با فعالیت های مشابه مرتبط بوده، مسدود شده.

توییتر که همیشه از آزادی بیان حمایت کرده، می گوید مسدود کردن توییت های مشخص که ممکن است قوانین محلی کشورهای خاصی را نقض کنند، از بین راهکارهای مختلف می تواند کمترین ضرر را داشته باشد. البته این اولین بار نیست که توییتر به چنین درخواست هایی در دنیا عمل می کند. در موارد قبلی، مسدود شدن فعالیت های یک گروه غیرقانونی نئو-نازی در آلمان و همین هفته نیز تعلیق حساب یک گروه فوق ناسیونایست اوکراینی را به درخواست دادگاهی در روسیه، دیده می شوند.

 

ویجیاتو

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato