اپل و آماده سازی خانواده مک با معماری ARM و ترکپد جادویی یکپارچه با کیبورد [شایعه]

اپل و آماده سازی خانواده مک با معماری ARM و ترکپد جادویی یکپارچه با کیبورد [شایعه]

وب سایت یک شرکت فرانسوی با نام Macbidouille اخیرا شایعه ای منتشر کرده که در آن می خوانیم "اپل در حال تست انواع مک با معماری ARM است" و در آنها ترک پد جادویی اش با کیبورد فیزیکی ترکیب شده. طبق گزارش این شرکت، برای این منظور نسخه جدیدی از سیستم عامل OS X با این معماری پردازشگر  سازگاری یافته.

با توجه به منابع خبری Macbidouille، اپل در حال ساخت سه دستگاه با این پیکربندی جدید است: آیمک، مک مینی و همچنین مکبوک ۱۳ اینچی و احتمالا مکبوک ایر. دستگاه های آیمک و مک بوک هردو از پردازنده های ۴ و ۸ هسته ای با معماری arm64 برخوردار خواهند بود و مک مینی تنها از پردازنده ۴ هسته ای این سری بهره خواهد برد.

بنا به گزارش های رسیده این سیستم ها به اندازه کافی توسعه یافته اند که به زودی زود به عموم معرفی شوند اما اپل از مهاجرت ناگهانی از پردازشگر های اینتل به ARM هراس دارد چرا که ممکن است به تمام محصولات خانواده مک آسیب بزند. در نتیجه، تصمیم گرفته فعلا این عملیات را مخفیانه پیش ببرد.

البته این موضوع و تغییرات ناگهانی قبلا هم در اپل اتفاق افتاده. در سال ۲۰۰۵ این شرکت از تغییر پردازنده مک های جدید خبر داد و ساختار معماری آنها را از PowerPC به چیپست های Intel x86 تغییر داد.

اپل از زمان عرضه اولین نسل آیپد در حال ساخت پردازشگر های خود با معماری ARM (خط A4-A7) برای آیدیوایس ها است. حالا به نظر می رسد این شرکت با تصمیم به تغییر مک به یک پلتفرم ARM، بالاخره برای علاج دیگر محصولات خود آماده شده.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato