جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

تماشا کنید: یک طرح مفهومی دیدنی برای iOS با ویجت های قابل پینچ

این اولین باری نیست که یک دیزاینر با ایده ای اپلی به بازطراحی iOS می پردازد و ویجت های کاربردی را به آن اضافه می کند. با فرض اینکه اپل در iOS 8 هم ویجت ها را به پلتفرم موبایل خود اضافه نکرده باشد، می توان گفت در آینده همچنان طرح های مشابه این را خواهیم دید.

دیزاینر این طرح مفهومی، آقای جی ماکلنی (Jay Machalani) با ایده Block ها یک طرح زیبا کار کرده. او در اصل خودش را جای دیزاینرهای اپل گذاشته و خواسته به جای خلق یک طرح تصنعی، برای مسئله راه حلی واقعی و کاربردی بیافریند.

این مربع های گوشه گرد در طرح آقای ماکالنی Block ها نام دارند.

این مربع های گوشه گرد در طرح آقای ماکلنی Block ها نام دارند.

ایده اولیه ساده است: اندروید ویجت دارد، ویندوز فون هم کاشی های زنده نمایش می دهد، پس چرا مربع های گوشه گرد iOS که امروزه فقط نقش آیکن دارند را قابل پینچ نکنیم؟ خالق این طرح می گوید حدود "۵۰۰۰ هزار کلمه قبل از شروع به طرح زدن" توضیح نوشته (برای اینکه مقیاس اندازه متن دست تان بیاید: مقاله جنگ اسمارت فون بیش از ۷۰۰۰ کلمه است.)

پس از آماده شدن ایده مفهومی، او دست به کار شد و طرح مفهومی خودش را آماده کرد که تا حدی شبیه ایده جان-مایکل کارت در سال ۲۰۱۱ است (جالب است که بدانید آقای کارت بعد از انتشار طرحش، توسط اپل استخدام شد.) در طرح آقای ماکلنی، آیکن های iOS با پینج-آوت تبدیل به بلاک هایی می شوند که نمایش اطلاعات زنده را بر عهده دارند. با پینچ-این روی بلاک ها هم دوباره می توان آنها را به آیکن های ساده تبدیل کرد.

ویدیوی زیر این طرح مفهومی را در عمل نشان می دهد. تماشای آن را از دست ندهید.

(لینک دانلود مستقیم با حجم ۳ مگابایت)

نظر شما درباره این ایده و طرح مفهومی چیست؟

منبع:
phonearena
برچسب ها

مطالب مرتبط

نگاهی متفاوت به رابط کاربری اپلیکیشن های بانکی

بانکداری الکترونیک یکی از دغدغه های اصلی مشتریان بانک ها و البته خود این مجموعه ها محسوب می شود. این پدیده فقط عامل صرفه جویی در وقت مشتریان خدمات بانکی نیست، بلکه می تواند سبب جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی شود برای مثال کمتر گشتن مراجعات افراد به شعب بانکی می تواند در کاهش مصرف سوخت تاثیر بسزایی... ادامه مطلب

نظرات ۳۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x