تماشا کنید: یک طرح مفهومی دیدنی برای iOS با ویجت های قابل پینچ

تماشا کنید: یک طرح مفهومی دیدنی برای iOS با ویجت های قابل پینچ

این اولین باری نیست که یک دیزاینر با ایده ای اپلی به بازطراحی iOS می پردازد و ویجت های کاربردی را به آن اضافه می کند. با فرض اینکه اپل در iOS 8 هم ویجت ها را به پلتفرم موبایل خود اضافه نکرده باشد، می توان گفت در آینده همچنان طرح های مشابه این را خواهیم دید.

دیزاینر این طرح مفهومی، آقای جی ماکلنی (Jay Machalani) با ایده Block ها یک طرح زیبا کار کرده. او در اصل خودش را جای دیزاینرهای اپل گذاشته و خواسته به جای خلق یک طرح تصنعی، برای مسئله راه حلی واقعی و کاربردی بیافریند.

این مربع های گوشه گرد در طرح آقای ماکالنی Block ها نام دارند.
این مربع های گوشه گرد در طرح آقای ماکلنی Block ها نام دارند.

ایده اولیه ساده است: اندروید ویجت دارد، ویندوز فون هم کاشی های زنده نمایش می دهد، پس چرا مربع های گوشه گرد iOS که امروزه فقط نقش آیکن دارند را قابل پینچ نکنیم؟ خالق این طرح می گوید حدود "۵۰۰۰ هزار کلمه قبل از شروع به طرح زدن" توضیح نوشته (برای اینکه مقیاس اندازه متن دست تان بیاید: مقاله جنگ اسمارت فون بیش از ۷۰۰۰ کلمه است.)

پس از آماده شدن ایده مفهومی، او دست به کار شد و طرح مفهومی خودش را آماده کرد که تا حدی شبیه ایده جان-مایکل کارت در سال ۲۰۱۱ است (جالب است که بدانید آقای کارت بعد از انتشار طرحش، توسط اپل استخدام شد.) در طرح آقای ماکلنی، آیکن های iOS با پینج-آوت تبدیل به بلاک هایی می شوند که نمایش اطلاعات زنده را بر عهده دارند. با پینچ-این روی بلاک ها هم دوباره می توان آنها را به آیکن های ساده تبدیل کرد.

ویدیوی زیر این طرح مفهومی را در عمل نشان می دهد. تماشای آن را از دست ندهید.

(لینک دانلود مستقیم با حجم ۳ مگابایت)

نظر شما درباره این ایده و طرح مفهومی چیست؟

نظرات ۳۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato