گوگل می خواهد بهترین ویژگی موتو اکس را به سایر تلفن های اندرویدی بیاورد

کارخانه موتورولا در امریکا تعطیل شده و این شرکت اصیل می رود تا برای همیشه به غول چینی، لنوو بپیوندد. اما در این بین آخرین نوآوری های آن می توانند الهام بخش سایر تلفن ها باشند.

اگر به خاطر داشته باشید موتورولا در زمان معرفی روی یکی از ویژگی های موتو اکس مانور زیادی داد. این تلفن همیشه در حال گوش کردن به اطراف (Always Listening) است تا چنانچه صاحبش فرمان "Ok Google" را به زبان آورد، روشن شود و آماده خدمت به او. این قابلیت جادویی، امکان کار با تلفن بدون لمس آن را فراهم می کند.

اما طبق گزارش وبسایت اندروید پلیس، قبل از اینکه دل تان برای موتو اکس امریکایی تنگ شود، سایر تلفن های اندرویدی نیز به این ویژگی همیشه-بیدار-بودن مجهز خواهند شد. در این گزارش ادعا شده که گوگل می خواهد آن را به عنوان یکی از ویژگی های بنیادین نسخه بعدی اندروید، به کاربران ارائه کند.

البته نمی شود انتظار داشت که چنین ویژگی خوبی روی عمر باتری برخی دستگاه ها تاثیر منفی نگذارد ولی خواهیم دید که گوگل چطور آن را بهینه می کند. اینکه با گفتن "اوکی گوگل" و پرسیدن وضع هوا از گوگل ناو، تلفن بیدار شود و جستجو کند و فقط یک کارت را در مقابل خود نبینید، بلکه تمام محتوای متنی آن را نیز بشنوید، در موقعیت های مختلف مثل دوچرخه سواری و ... خیلی کمک حال شما خواهد بود.

همان طور که ابتدای خبر نوشتیم، با خریده شدن موتورولا توسط لنوو، منطقی است که گوگل نوآورانه ترین ویژگی های نرم افزاری موتو اکس را به دنیای اندروید ارزانی بدارد. آیا گوگل I/O محل رونمایی از این یکی خواهد بود؟ خواهیم دید.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟