ثبت رکورد ۲.۴ میلیارد ساعت تماشای مسابقات ویدیویی در سال ۲۰۱۳

ثبت رکورد ۲.۴ میلیارد ساعت تماشای مسابقات ویدیویی در سال ۲۰۱۳

همه ما می دانیم که بازی های ویدیویی چقدر طرفدار دارند و مسابقات آن ها هم بینندگان میلیونی در سراسر جهان دارد اما هیچ وقت تا به امروز از مقدار این محبوبیت چیزی نشنیده بودیم. بر اساس گزارش های منتشر شده از شرکت IHS، سال 2013، بیش از 2.4 میلیارد ساعت زمان صرف تماشای مسابقات حرفه ای بازی های ویدیویی شده.

بیایید جور دیگری به این مساله نگاه کنیم. اگر 8766 ساعت در یک سال وجود داشته باشد، مردم به اندازه 273875 سال مسابقات دوتا 2، لیگ آو لجندز و استارکرفت 2 تماشا کرده اند. مثالری بزنیم از Super Bowl یا فینال مسابقات فوتبال آمریکایی که رکورد دار بیشترین استریم در طول تاریخ است. به طور میانگین 528 هزار نفر و به مدت 42 دقیقه به تماشای بازی ادامه داده اند یا مجموعا 422400 ساعت.

در سال ۲۰۱۳ بازی لیگ آو لجندز توانست به ۳۲ میلیون بازدید دست پیدا کند

IHS می گوید که چنین اتفاق بزرگی در دنیای ورزش های الکترونیکی، بدون حضور مجموعه هایی چون توییچ که جمعیت گسترده ای را پای خود نشانده امکان پذیر نبوده است. سال گذشته، تورنومنت لیگ آو لجندز، 32 میلیون بازدید کننده داشت و توانست رکورد ۸.۵ میلیون بیننده همزمان را برای خود به ثبت رساند.حال با چنین میزان استقبالی، هدف بعدی چیست؟ تبدیل کردن این نگاه ها به دلار.

این کمپانی پیش بینی کرده که تا سال 2018، درآمد تبلیغات بازی های الکترونیکی 300 میلیون دلار ارزش خواهد داشت. این آمار قطعا با فرا رسیدن Internnational 2014، مسابقات حرفه ای Dota 2، در اوایل تابستان امسال بالاتر هم خواهد رفت.

همانطور که قبلا نیز در دیجیاتو خواندید، گوگل با خرید سرویس توییچ وارد این کارزار گشته است. حضور این غول دنیای تکنولوژی بی شک بر کیفیت پخش مسابقات خواهد افزود و درآمد های آن را نیز افزایش خواهد داد

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.