Fire Phone آمازون با ۴ دوربین جلو اینترفیس منظره ۳ بعدی ارائه می کند

همان طور که انتظار می رفت آمازون تلفن هوشمند خود را معرفی کرد، فایر فون (Fire Phone) علاوه بر کیفیت ساخت خوب و مجهز بودن به قابلیت فایرفلای که می تواند تمام اشیای پیرامون کاربر را تشخیص دهد، دارای یک اینترفیس منحصر به فرد نیز هست.

هر چند اینترفیس اصلی تلفن بسیار شبیه تبلت های سری کیندل فایر است اما با استفاده از چند ترفند که مجموعه ای از سخت افزار -۴ دوربین جلوی تلفن- و نرم افزار هستند، آمازون یک اینترفیس متمایز را هم معرفی کرده.

این قابلیت "داینامیک پرسپکتیو" نام دارد با ارائه ۶۰ به روز رسانی در هر ثانیه امکان وقوع این اینترفیس ۳ بعدی را فراهم آورده. برای مثال در قفل صفحه تلفن، ساعت در تصویر پس زمینه ادغام می شود طوری که مانند عکس بالا، هر عدد با محیط پیرامون خود تطبیق می یابد و در ضمن، با حرکت دادن تلفن اینترفیس آن نیز جا به جا می شود.

لایه های مختلف رابط کاربری به ترتیب و با حرکت تلفن به اطراف، حرکت می کنند تا شما بتوانید چیزهای کوچکی را ببینید. مثلا گوشه ای از یک نقشه که اطلاعاتش نصفه در نمایشگر ظاهر شده را با یک حرکت تلفن می توان بهتر دید.

با این اینترفیس سیستم عامل حالت زنده تری پیدا می کند. در ضمن با تکان دادن تلفن می توان در عکس ها پیمایش کرد، زوم کرد، به مرور وب پرداخت، و ... چنین ویژگی هایی را در تلفن های دیگر دیده بودیم ولی تجربه کاربری آنها بسیار بد بود. باید امیدوار بود آمازون بهتر عمل کرده باشد.

DSC_1846

آمازون می گوید به جای معرفی عینک های هوشمند، ۴ دوربین با زاویه دید ۱۲۰ درجه در جلوی تلفن تعبیه کرده که در اصل ۲ تای آنها هم کافی می بودند، اما مردم اغلب حاشیه های نمایشگر را با دست می پوشانند و این باعث استفاده از ۴ دوربین شده. همگی آنها نیز دارای نور مادون قرمز هستند تا در تاریکی به خوبی کار کنند.

تلفن آمازون، فایر فون، می تواند هر چیزی را که می بینید بخرد و در ضمن دائما مشغول تماشای چهره شما است. قابلیت تشخیص چهره انسان از چیزهای متفرقه نیز با چند سال آموزش سیستم به وجود آمده تا تلفن به راحتی گول نخورد.

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟