نسل جدید سیستم های مولتی وی شرکت ال جی در ایران رونمایی شد

امروزه، صرفه جویی در مصرف انرژی از اولویت های اصلی همه کشورهای دنیا محسوب می شود. افراد، سازمان ها و دولت ها در صدد تلاش در جهت کاهش مصرف انرژی در سطوح پایدارتر هستند.

در نتیجه اقدامات چندجانبه دولت ها و آگاهی بیشتر مصرف کنندگان، امروزه میزان مصرف انرژی یکی از اصلی ترین عوامل انتخاب نوع سیستم تهویه مطبوع است. از دیگر سو به منظور بالا بردن میزان رضایت مشتریان و پیروی از قوانین جدید مصرف انرژی، کارخانجات نیز به شدت مشغول توسعه و بهبود بهره وری و عملکرد سیستم های تهویه مطبوع خود می باشند.

کاهش مصرف برق، عملکرد اطمینان بخش و بهره برداری ساده نسبت به سایر محصولات تهویه مطبوع، سبب شده است تا امروزه سیستم های VRF به عنوان یکی از کار آمد ترین سیستم های تهویه مدرن شناخته شوند. طیف وسیع فناوری ها و ویژگی های نوین هوشمند به کار گرفته شده در این سیستم ها، و قابلیت ایجاد سرمایش و گرمایش استثنایی، سبب شده تا سیستم های VRF هر روز طرفداران بیشتری در دنیا بیابد.

شرکت ال‌جی الکترونیکس هم به عنوان یکی از پیشتازان عرصه سیستم های VRF در ایران، جدید ترین نسل این سیستم ها را با نام Multi V 4 با همکاری شرکت گلدیران از اوایل سال 1393 در ایران عرضه می کند.

در ادامه با پوشش این مراسم که دیروز برگزار شد همراه دیجیاتو باشید.

 

IMG_5066-w600

در گذشته نه چندان دور مناسب ترین سیستم سرمایش مرکزی، انواع چیلر ها بودند. ولی امروزه با اختراع تکنولوژی VRF هر روزه مهندسان بیشتری این نوع دستگاه ها را به عنوان بهترین سیستم تهویه انتخاب می نمایند. قابلیت ارایه گرمایش و سرمایش توسط یک سیستم کاملا یکپارچه با کنترل واحد، عدم نیاز به موتور خانه و تکنسین نگهدار و همچنین مصرف برق اندک و ضریب عملکرد (COP) بالای دستگاه های VRF به خصوص در بار های جزیی، فقط تعدادی از مزیت های شاخص این نوع سیستم ها می باشد.

IMG_5071-w600

دستگاه های تهویه مولتی وی ال‌جی از تکنولوژی VRF بهره می گیرند. این نوع دستگاه ها شامل یک واحد بیرونی و چندین واحد درونی اند و از ظرفیت 80 هزار تا 800 هزار بی تی یو موجود هستند. واحد بیرونی شامل کنداسور، کمپرسور، مغز هوشمند دستگاه و ... بوده و یک جفت لوله رفت و برگشت گاز مبرد به آن متصل است. ولی از آن یک جفت لوله می توان انشعابات متعددی گرفت و ده ها واحد درونی (حداکثر 64 واحد) که نقش اواپراتور را ایفا می کنند به همان یک کندانسور متصل نمود.

امکان لوله کشی در فواصل زیاد، امکان نصب در پروژه های مرتفع، امکان نصب واحد های درونی از نوع های مختلف، کنترلر مرکزی و بهره گیری از مبرد R 410 a که دوستدار محیط زیست است و همچنین عدم نیاز به مصرف آب، برخی از دلایل استقبال گسترده و روز افزون مهندسان مشاور برای استفاده از این سیستم می باشند.

 

Multi V 4

 

lg-multi-v

ضریب عملکرد (COP) دستگاه های مولتی وی 4 (در ظرفیت دویست هزار بی تی یو) برابر 4.85 و راندمان دستگاه در بارهای جزیی (IPLV) آن برابر 6 می باشد و این به معنی 30 ~ 15 درصد افزایش راندمان در ظرفیت کامل و 40 ~ 20 درصد افزایش راندمان در بارهای جزیی نسبت به مولتی وی سری 3 می باشد. دلایل این افزایش راندمان تکنولوژهای نوین بکار رفته در این سری از دستگاه های مولتی وی می باشد که در ادامه به شرح تعدادی از آنها خواهیم پرداخت.

• کمپرسورهای اینورتر: تمامی کمپرسور های بکار رفته در مولتی وی سری 4، اینورتر (دور متغیر) بوده و این به معنی آن است که سرعت چرخش کمپرسور به مقدار بار مورد نیاز کاهش و افزایش می یابد و دیگر نیازی نیست که در بار های جزیی کمپرسور با حداکثر توان خود کار کند. البته کمپرسور های مولتی وی 4، نسل چهارم کمپرسور های اسکرال ال جی بوده و دارای ویژگی های منحصر بفردی می باشد. سری قبلی این کمپرسورها در دامنه 20 الی 120 هرتز کار می کردند، حال آنکه دامنه کاری سری جدید از 15 الی 150 هرتز افزایش یافته است و این به معنی مصرف برق کمتر در بارهای جزیی و 25 درصد افزایش قدرت کمپرسور می باشد.

• تکنولوژی تزریق بخار و هایپور: با بهره گیره از تکنولوژی تزریق بخار (Vapor Injection) در سری جدید، ظرفیت گرمایشی دستگاه 27 درصد افزایش یافته و این دستگاه قادر خواهد بود حتی در شرایطی که دمای هوای محیط به 25 درجه سانتیگراد زیر صفر رسیده باشد، گرمابخش محیط داخل اتاق باشد.

• هایپور (HIPOR) نیز یک فناوری صنعتی پیشرو و در انحصار شرکت ال جی می باشد که با بازگرداندن روغن در فشار بالا بصورت مستقیم به کمپرسور، سبب کاهش اتلاف انرژی و بهبود کارایی در عملکرد کلی دستگاه می‌گردد.

• کنترل هوشمند مقدار مبرد: محققان ال‌جی دریافتند که تناسب میزان مبرد در گردش در سیکل با شرایط دمایی تاثیر شگرفی بر میزان مصرف انرژی دستگاه دارد. بدین منظور دستگاه مولتی وی 4 قادر است تا به کمک مخزن مبرد خود و به صورت هوشمند میزان مبرد در جریان در سیکل را بر اساس کار کرد سرمایش، گرمایش یا بار نسبی کاهش یا افزایش دهد.

• سیستم کنترل روغن هوشمند: در مدلهای قدیمی تر، هر هشت ساعت یک بار دستگاه به باز یابی روغن موجود در لوله ها اقدام کرده و آنرا به کمپرسور باز می گرداند. ولی در تکنولوژی نوین شرکت ال جی سنسوری در کمپرسور وجود دارد که هر لحظه مقدار روغن کمپرسور را بررسی نموده و فقط زمانیکه سطح این روغن در کمپرسور کاهش یابد بازیابی روغن را آغاز می کند. این کار باعث خواهد شد تا تعداد دفعات بازیابی روغن به شدت کاهش یافته و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

• تعداد پاس های متغیر در کندانسور: یکی دیگر از یافته های بخش R&D حکایت از آن داشت که تعداد پاسهای لوله های کندانسور (مسیر جریان مبرد) و همچنین سرعت حرکت مبرد در آن نیز برCOP دستگاه تاثیر مستقیم دارد. بدین منظور سری چهارم مولتی وی ال‌جی از تکنولوژی "تعداد پاسهای متغیر" بهره مند گردیده است. به این معنی که بنا بر حالت گرمایش و یا سرمایش تعداد پاسهای لوله های مبرد در یونیت خارجی و در نتیجه سرعت حرکت مبرد در آنها متغیر می باشد.

این تکنولوژی علاوه بر افزایش راندمان دستگاه این امکان را هم فراهم می نماید تا در پروژه هایی مانند باشگاه های ورزشی یا اتاق های سرور که نیاز به سرمایش حتی در فصل زمستان وجود دارد، حتی زمانیکه دمای هوا تا 10 درجه سانتیگراد زیر صفر هم کاهش یابد بتواند عملکرد سرمایشی داشته باشد.

• حداکثر اختلاف ارتفاع بین واحد های درونی: در مدلهای قبلی حداکثر ارتفاع مجاز ما بین واحد های داخلی 15 متر بود، ولی در سری چهارم مولتی وی نصب واحد های داخلی حتی با اختلاف ارتفاع 40 متر از یکدیگر نیز امکان پذیر است. ضمن اینکه سری جدید این دستگاه مانند سری قبلی خود همچنان بیشترین ارتفاع لوله کشی در جهان ما بین واحد بیرونی و درونی یعنی ارتفاع 110 متر را دارا می باشد.

شرکت ال جی با ثبت 146 مقاله علمی در زمینه تکنولوژی VRF پیشتاز سیستم های تهویه مطبوع پیشرفته در جهان می باشد، شرکت گلدیران نیز مفتخر است همگام با دیگر کشور های جهان اولین سری محصولات مولتی وی 4 را وارد ایران نماید تا بتواند نقش موثری در افزایش آسایش مشتریان ، آسودگی خیال مهندسان و کارفرمایان و همچنین کاهش مصرف انرژی در کشور ایفا نماید.

در ادامه تعدادی از ویژگی های برتر دستگاه های مولتی وی 4 را بر می شماریم:

 • دستگاه ها ( واحد بیرونی، واحد داخلی و کنترلر ها ) کاملا ساخت کره می باشند
 • مبرد دستگاه (R 410) دوستدار محیط زیست می باشد
 • امکان نصب بیشترین تعداد واحد های داخلی به یک سیستم واحد خارجی ( 64 واحد داخلی)
 • تمامی کمپرسورها، اینورتر می باشند. (مدل وی اسکرال)
 • بالاترین ضریب عملکرد COP کلی، فصلی و بار نسبی در جهان
 • بیشترین طول لوله کشی و حداکثر ارتفاع مجاز لوله کشی
 • تکنولوژی هایپور ( برگشت روغن فشار بالا)
 • تزریق بخار
 • کنترل هوشمند مقدار مبرد
 • تعداد پاس های متغیر در کندانسور
 • گرمایش مداوم
 • سیستم کنترل روغن هوشمند
 • سرمایش در دمای پایین هوای بیرون
 • حداکثر اختلاف ارتفاع بین واحد های درونی
 • سبک وزن ترین دستگاه بیرونی در دنیا

IMG_5050-w600

IMG_5051-w600

IMG_5052-w600

 

IMG_5056-w600

IMG_5057-w600

مطالب مرتبط

رسانه کره‌ای: ال جی با گوشی‌های سری G خداحافظی می‌کند

در حالی که بسیاری از علاقه‌مندان به دنیای گوشی‌های هوشمند منتظر رونمایی از گوشی G9 ThinQ هستند، گزارشی جدید خبر از توقف تولید گوشی‌های سری G ال جی می‌دهد.فوریه سال گذشته میلادی ال جی گوشی‌های G8 ThinQ و V50 ThinQ را به صورت همزمان معرفی کرد. این برند کره‌ای نزدیک به 6 ماه پیش از... ادامه مطلب

گوشی ال جی وی 60 تینکیو با پشتیبانی از 5G معرفی شد

حدودا یکسال پیش بود که گوشی ال جی وی 50 تیکیو با پشتیبانی از 5G رونمایی شد و روز گذشته نسل جدیدی از این گوشی با نام ال جی وی 60 تیکیو با بروزرسانی هایی در اغلب امکانات معرفی شد.نمایشگر عظیم الجثه، سه دوربین و پشتیبانی از فیلمبرداری 8Kال جی وی 60 تینکیو که بر... ادامه مطلب

انتشار ویدیوی منتسب به ال جی V60 پیش از رونمایی رسمی [تماشا کنید]

به تازگی ویدیوی نگاه نزدیک منتسب به ال جی V60 تینکیو منتشر شده که در آن مدل آبی و نقره ای پرچمدار جدید ال جی نمایش داده می شود.ویدیوی منتسب به ال جی V60 توسط کانال یوتیوبی PBKreviews منتشر شده و در آن شمایل پنل جلو و پشت، لوگوی بوت و همچنین ماژول افقی دوربین... ادامه مطلب

تصویر لو رفته از پرچمدار جدید ال جی V60 تینکیو؛ ناچ کوچکتر

با کنسل شدن نمایشگاه MWC، برنامه بسیاری از شرکت‌ها به منظور رونمایی از جدیدترین پرچمداران خود نیز در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. یکی از این گوشی‌ها ال جی V60 تینکیو است که قرار بود در کنگره جهانی موبایل معرفی شود. البته لغو این کنگره مانعی بر افشا شدن تصویر این گوشی نشد و اکنون... ادامه مطلب

ال جی W10 آلفا رونمایی شد؛ گوشی اقتصادی با قیمت 140 دلار

ال جی از جدیدترین گوشی اقتصادی خود با نام ال جی W10 آلفا رونمایی کرد.ال جی W10 آلفا از نمایشگر 5.71 اینچی با رزولوشن +720p و نسبت تصویر 19:9 برخوردار است. دوربین 8 مگاپیکسلی سلفی در حفره قطره ای نمایشگر جای گرفته و دوربین اصلی که آن هم 8 مگاپیکسلی است، از فوکوس خودکار و... ادامه مطلب

سامسونگ ایران: متعهد به ارائه جدیدترین محصولات و فناوری‌ها هستیم

پس از حواشی بسیار در خصوص پایان فعالیت سامسونگ و ال جی در بازار لوازم خانگی ایران، حالا سامسونگ با انتشار بیانیه‌ای اعلام می‌کند که متعهد به حفظ دسترسی کاربران و هواداران خود به جدیدترین محصولات و فناوری‌هایش است.دفتر سامسونگ ایران در بیانیه‌ای که برای دیجیاتو ارسال کرده می‌گوید:«شرکت سامسونگ همواره نهایت احترام را برای... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟