خالق آیپاد حالا همه کاره بخش سخت افزار گوگل است

خالق آیپاد حالا همه کاره بخش سخت افزار گوگل است

خرید نست توسط گوگل تازه همین اواخر مراحل قانونی را پشت سر گذاشت ولی به نظر می رسد مدیر عامل نست آقای تونی فِیدل (Toni Fadell) راه خودش را به سطوح بالای مدیریتی در گوگل باز کرده.

مقاله ای از وبسایت The Information ادعا می کند که آقای فیدل، موسس نست و مدیر اسبق اپل که او را یکی از خالقان آیپاد می دانند، چندی است "صاحب" بلامنازع بخش سخت افزاری گوگل شده.

طبق این گزارش ساندار پیچای، مدیر اندروید و کروم او اس، کل فرآیندهای تیم سخت افزاری اندروید را تعطیل کرده تا فیدل آزادی عمل بیشتری برای سامان دادن به آینده محصولات گوگل و کشیدن نقشه راه به دست آورد.

گوگل به خودی خود در تولید سخت افزار دستی ندارد و تا کنون ساخت تمام تبلت ها و تلفن های سری نکسوس را برون سپاری کرده، مورد مشابهی درباره کروم بوک ها نیز صدق می کند. کروم بوک پیکسل تنها استثنا است، البته اگر کروم کست را که به تازگی حسابی محبوب شده به حساب نیاوریم.

در کل انتخاب فیدل برای ساماندهی یک فرآیند خلاقیت آینده نگر، بسیار خوب است و شاید این مرد کارکشته بتواند سلیقه ای را که گوگل هرگز در ساخت سخت افزار دارا نشد، به آن اضافه کند. شرکتی که می خواهد روح آینده باشد، نمی تواند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد.

آقای فیدل چندی پیش گفته بود: "محصولات مصرفی الکترونیکی که گوگل ساخته بسیار دور از عنوان کامل هستند." حالا باید دید دیدگاه و تجربه او چه کمکی به این شرکت می کند.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato