13 سال طول کشید تا آدام بوچر مراحل ساخت بازی اش را به اتمام برساند

آدام بوچر، یک شخص عادی بوده که مثل همه ما علاقه ای به بازی های ویدیویی داشته اما اولین قسمت از سه گانه ارباب حلقه ها که سال 2001 منتشر شد، روی وی تاثیری شگرف گذاشت. وی تقریبا نیمی از زندگی اش را تحت تاثیر این فیلم، صرف ساخت یک بازی ساده به نام Tobias and the Dark Sceptres کرد.

در این مدت زمان 3 نخست وزیر در بریتانیا و 2 رییس جمهور در ایالات متحده عوض شدند و سامانه ها و وبسایت هایی همچون استیم، اکس باکس لایو، Wii Ware و هامبل باندل به وجود آمدند. ناگفته نماند کوچک بازی های بزرگی همچون Braid و FEZ ساخته شدند و حتی Duke Nukem Forever هم منتشر شد (بازی آخر که نام برده شد مدت زمان زیادی در مسیر تولید بود و دست آخر هم که منتشر شد چیز دندان گیری نبود، به همین دلیل DNF نماد بازی هایی است که تاخیرهای طولانی مدت می خورند).

در ویدیو زیر، آدام بوچر خیلی خلاصه به 6 دلیل اصلی به وجود آمدن تاخیر در ساخت بازی اش اشاره می کند، 6 دلیلی که از آن ها تحت عنوان "شش حرف A" یاد می کند. ویدیویی آموزنده که به هر شخصی، چه بازی ساز و چه غیر از آن یادآوری می کند زمانی که می خواهید پروژه ای را شروع کنید باید از موارد زیادی دوری کنید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/The Game That Time Forgot.mp4"]

 

حالا Tobias and the Dark Sceptres عرضه شده و می توانید آن را به رایگان از وبسایت Tobiasgame دانلود کنید. اگر ویدیو توانست شما را تکان دهد و از انجام بازی لذت بردید، می توانید موسیقی های متن بازی را بخرید و پاسخی به 13 سال تلاش با وقفه طولانی بوچر داده باشید.

تصور کنید 13 سال پیش، یعنی تقریبا اواسط سال 2001، آدام بوچر، شروع به ساخت بازی اش کرده که تازه ساخت آن پایان یافته. قسمت جالب ماجرا، فکر کردن به این است که سال 2001 خودتان مشغول چه کاری بودید و طی این 13 سالی که گذشته چه ها کرده اید و در این مسیر چه چیزهایی یاد گرفته اید که ارزش به اشتراک گذاشتن با دیگران را دارد؟

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟