مایکروسافت در تلاش برای استفاده از نام نوکیا؛ آیا این برند دوست داشتنی زنده می ماند؟

evLeaks دقایقی پیش اعلام کرد که مایکروسافت در تلاش است تا حق امتیاز استفاده از نام نوکیا را به دست آورد تا زین پس تلفن های هوشمند خود را با برند Nokia by Microsoft به بازار عرضه کند. همچنین به نظر می رسد برند لومیا، که هم اکنون تحت مالکیت مایکروسافت است، به زودی جایگزین نام سرفس گردد.

مایکروسافت پس از خریدن بخش موبایل نوکیا، حق استفاده از نام این برند قدیمی را برای محصولاتی همچون Nokia X و Asha به مدت ۱۰ سال به دست آورد. اما طی توافق نامه ای که دو طرف در زمان عقد قرارداد، امضا کردند، مایکروسافت موظف است پس از ۱۸ ماه استفاده از برند نوکیا برای تلفن های هوشمند را متوقف نماید.

image_thumb127-w600

با توجه به نام نیکی که نوکیا توانسته در طول سالیان گذشته از خود بر جای گذارد، این حرکت مایکروسافت به نظر تصمیم درستی می آید. تلفن های ویندوز فونی اکنون با نام نوکیا عجین شده اند و تغییر این برند می تواند بازار مایکروسافت را متزلزل نماید.

اما در مورد جایگزین کردن برند سرفس با لومیا، هنوز انگیزه مشخصی از سمت مایکروسافت اعلام نشده است. این شرکت تا کنون میلیون ها دلار برای ایجاد نام سرفس هزینه کرده و به مرور موفق شده تا خانواده ای مشخص از تبلت ها را با این نام معرفی نماید.

به هر ترتیب باید بگوییم قطعا اکثر کاربران و طرفداران قدیمی نوکیا، از زنده ماندن این نام و ادامه حضورش بر روی تلفن های هوشمند بعدی خوشحال خواهند شد.

نظر شما چیست؟ آیا نوکیا باید با خاطرات شیرینش به فراموشی سپرده می شد؟

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟