مدیر عامل نینتندو ابقا شد

در جریان نشست صاحبان سهام نینتندو، ساتورو ایواتا، مدیر عامل فعلی شرکت سر پست کنونی خود ابقا شد. پس از عرضه کنسول Wii U و فروش ضعیف آن و همچنین پایین آمدن فروش کلی 3DS نسبت به ماه های پیشین، جایگاه ایواتا تا حدودی به خطر افتاده بود اما با عرضه ماریو کارت 8 برای Wii U مشکل فروش این کنسول هم تا حدودی برطرف شده است.

ایواتا به علت عمل جراحی ای که چندی پیش انجام داده بود، در این نشست سالانه حضور نداشت. همین مشکل فیزیکی وی باعث شده بود که ایواتا E3 امسال را هم از دست بدهد و نتواند به آمریکا سفر کند. در کنار ایواتا، افراد کلیدی دیگر این شرکت از جمله شیگریو میاموتو هم بر سر پست های پیشین خود باقی ماندند تا وضعیت کنسول های این کمپانی را مشخص کنند.

مدیریت نینتندو طی چند سال اخیر چندان مورد ستایش نبوده اما ایواتا اصرار دارد که می تواند شرایط را به حالت اول بازگرداند و نینتندو را از منجلابی که در آن گیر افتاده برهاند. امسال، برای سومین سال متوالی، نینتندو متحمل ضررهای گسترده مالی شد. ایواتا ناراحتی خود را پنهان نکرد و سریعا از بابت اتفاقات پیش آمده عذر خواهی کرد اما این صحبت ها به این معنا نیست که وی می خواهد پستش را تحویل بدهد.

با پایان یافتن سال مالی نینتندو در 31 مارس، فروش وی یو مرتبا افزایش یافته و با انتشار بازی ماریو کارت 8، اوضاع بهتر از هر زمان دیگری به نظر می رسد. ماریو کارت 8 در کمتر از یک ماه توانست 2 میلیون واحد به صورت جهانی فروش داشته باشد و به مقدار قابل توجهی هم در فروش کنسول موثر باشد. تا 31 مارس و قبل از ماریو کارت 8، کنسول وی یو، 6.17 میلیون واحد فروش داشته و مشتاقانه باید منتظر آمار جدید تر و البته دو رقمی نینتندو از فروش کنسولش باشیم.

سال 2014 با عرضه چند بازی بزرگ و کوچک از جمله Super Smash Bros و بایونتا 2 (و البته نسخه اول که درون جعبه قرار دارد)، برای نینتندو پایان می یابد و باید دید پس از افزایش فروش کنسول، شرکت های دیگر هم علاقه مند به ساخت بازی برای این کنسول خواهند بود یا خیر.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟