سونی برای تبلیغ کنسولش خرج بیشتری کرده است

اخبار و منابع می گویند که سونی سال گذشته نسبت به مایکروسافت، دلارهای بیشتری خرج تبلیغ کنسولش، پلی استیشن 4، در تلویزیون کرده است.

طبق گفته های iSport، سونی تا پایان می 2014، تقریبا 59 میلیون دلار تنها صرف ساخت و نمایش تبلیغات تلویزیونی برای پلی استیشن 4 کرده در حالی که تبلیغات اکس باکس وان برای مایکروسافت 34.7 میلیون دلار هزینه در پی داشته که فاصله این دو عدد بسیار قابل توجه است.

هر دو شرکت روی شبکه های خاصی تمرکز داشته اند و اکثر دلارهای شان را در شبکه هایی مثل فاکس، ای اس پی ان و کمدی سنترال خرج کرده اند. مایکروسافت ای ام سی (شبکه ای که The Walking Dead از آن پخش می شود) و تی بی اس را هم هدف گرفته در حالی که سونی برای تبلیغ پلی استیشن 4 روی شبکه های تی ان تی و فاکس اسپورت 1 هم برنامه داشته.

BN-DK719_Playst_G_20140625153723 (1)

بر اساس اطلاعات آی اسپات، موثرترین تبلیغ تلویزیونی سونی که بیشترین توجه را به سوی خودش جلب کرده، تبلیغ PlayStation's Greatness بوده که در زیر می بینید. تعداد زمان هایی که این ویدیو از تلویزیون پخش شده یا در یوتیوب نمایش داده شده و البته بازخوردهای آن در شبکه های اجتماعی (فیسبوک و توییتر) معیاری برای سنجش این اطلاعات بوده اند. برای مایکروسافت هم تبلیغ All in One در رتبه اول قرار داشته است.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Official PlayStation Greatness Awaits Trailer.mp4"]

 

تحقیقات آی اسپات می گویند که پلی استیشن 4 بازخوردهای دیجیتال بیشتری داشته در حالی که تحقیقات Movoto می گویند اکس باکس وان کنسول محبوب در شبکه اجتماعی فیسبوک بوده است.

طبق آخرین آمار منتشر شده توسط هر دو کمپانی، پلی استیشن 4 مرز فروش 7 میلیون واحد را گذرانده در حالی که اکس باکس وان با 2 میلیون واحد کمتر و فروش 5 میلیونی در رتبه بعد قرار دارد.

البته باید توجه داشت تا همین چند هفته پیش اکس باکس وان 500 دلار قیمت داشت در حالی که پلی استیشن 4 با قیمت 400 دلاری به فروش می رسد و البته اکس باکس وان در مناطق کمتری نسبت به پلی استیشن 4 منتشر شده؛ اگرچه قرار هم نیست در بازارهایی چون ژاپن، مایکروسافت فروشی قابل توجه داشته باشد.

ویجیاتو

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟