با تکنولوژی Mobile Print سامسونگ بیشتر آشنا شوید

وقتی که تمام پرچمداران و سیستم عامل ها از استاندارد های کافی برخوردار باشند و کیفیت مطلوبی را به کاربر ارائه دهند، بازار رقابت وارد فاز تازه ای می شود. اکوسیستم همان عاملی است که می تواند برنده اصلی را مشخص کند و تاثیر بسزایی بر روی فروش محصولات داشته باشند.

کاربران دوست دارند به کمک تلفن همراهی که می خرند و سیستم عاملی که انتخاب می کنند، همه چیز را تحت سلطه خود داشته باشند. از تلویزیون گرفته تا چراغ اتاق و حتی پرینتر ها. سامسونگ به عنوان شرکتی که علاوه بر موبایل، در زمینه تولید چاپگر ها نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارد، در طول چند سال گذشته تلاش کرده تا ارتباط بهترین میان محصولات خود برقرار نماید.

در ادامه می توانید مطلبی که توسط «دفتر روابط عمومی سامسونگ در ایران» برای دیجیاتو ارسال شده است را مطالعه نمایید و بیشتر با تکنولوژی Mobile Print این شرکت آشنا شوید.

NFC (Near Field Communication) یا ارتباط حوزه‌ نزدیک، یک فناوری ارتباطی بی‌سیم بین دو دستگاه در مجاورت یکدیگر است که کاربردهای زیادی دارد. با استفاده از این تکنولوژی، بسیاری از فرایندها به راحتی و با سرعت بیشتری انجام می‌شود. به عنوان مثال تماس دادن کارت‌های بانکی یا گوشی‌ها به دستگاه‌های کارت‌خوان‌، کارت‌های حضوروغیاب یا مترو از رایج‌ترین کاربردهای این فناوری هستند. همچنین تبادل عکس‌، فیلم‌ و فایل‌های صوتی بین دو دستگاه مجهز به NFC که یکی از آن‌ها فرستنده و دیگری گیرنده محسوب می‌شود نیز از کاربردهای این فناوری در دنیای گجت‌های امروزی است. یکی دیگر از کاربردهای مهم ارتباط حوزه نزدیک یا همان ان‌اف‌سی (NFC)، در عرصه‌ چاپ است. با راه یافتن موبایل‌ها و تبلت‌های پیشرفته به زندگی و کار افراد، این تکنولوژی دست‌خوش تحولات عظیمی شد و امروزه از آن به عنوان یک راه‌حل مهم در صنعت چاپ یاد می‌شود که سامسونگ پیشرو در این عرصه است.

گام 1: چاپ از طريق کلید اصلي چاپ روي دستگاه‌هاي سري گلكسي

سامسونگ الكترونيك در سال 2009 براي اولين بار طراحي راهکار‌هاي چاپ از طریق موبايل را آغاز کرد. هدف سامسونگ تسهيل و ارتقاء فرایند چاپ توسط تلفن‌های همراه و سایر دستگاه‌هاي مشابه بود؛ تا افرادي كه از تلفن‌هاي هوشمند و تبلت‌ها استفاده مي‌كنند بتوانند اسناد مختلف مثل ايميل، عكس‌ يا حتي تصوير ذخیره شده روی دستگاه خود را مستقيما از دستگاه موبايل یا تبلت و بدون هيچگونه فرآيند پيچيده‌ای چاپ کنند.

printer2

اولين گام در تحقق اين فرایند، با سري گلكسي سامسونگ آغاز شد. گروه تحقیق و توسعه بخش چاپگرهای سامسونگ، کلید‌های «چاپ» را روي دستگاه گلكسي تب (مدل 2010)، گلكسي اس2، اس3، اس4، نوت و نوت 2 تعبيه كردند. هنگامي كه این کلید لمس می‌شد، دستگاه به صورت خودكار به جستجوي هر چاپگر سامسونگ كه در مجاورت آن بود مي‌پرداخت. با این روش كاربران به گزينه‌هاي مختلفي همچون تعداد نسخه‌هاي موردنظر برای چاپ، كاغذ و ابعاد تصوير كنترل داشتند. به این ترتیب هر سندي از يك دستگاه كه با چاپگر سازگاري داشت مثل تصاوير، ايميل‌ها، تصوير صفحه نمايش از صفحات اينترنت يا برنامه‌هاي كاربردي همچون S-memo و S-note قابل چاپ بود.

سامسونگ با این دستاورد به چشم‌انداز پیش‌بینی‌شده‌ خود در Mobile Print دست يافت اما نیاز به اصلاحات و تغییرات بیشتری احساس می‌شد. با وجود اين‌كه مراحل پيچيده‌اي همچون نصب برنامه‌هاي راه‌اندازي اختصاصي حذف شده بود، با این حال كاربران باید آدرس دستگاه‌هاي چاپگر را به صورت دستي جستجو مي‌كردند.

گام 2: گسترش امكانات چاپ از طريق نرم‌افزار Mobile Printسامسونگ

گروه پرینتر سامسونگ در نظر داشت تا کارکردهای مفیدی برای کابران خلق کند و آن ساخت نرم‌افزار چاپ موبايل (Mobile Print) بود كه در Google Play و iOS App ارائه مي‌شد. اين برنامه تحقق وعده چاپ موبايل در هر مكان را بيش از پيش به اجرايي شدن نزديك كرد.

با اين برنامه كاربردي، افراد توانستند گونه‌هاي مختلفي از محتوا را از فايل‌هاي Microsoft Office و PDF گرفته تا شبكه‌هاي اجتماعي از جمله فيسبوك، توييتر و اسناد گوگل درايو را ساده‌تر از گذشته از دستگاه موبايل خود چاپ كنند. علاوه بر آن، نرم‌افزار Mobile Print گزينه‌هايي همچون ابعاد تصوير، ابعاد كاغذ، نوع كاغذ، تعداد نسخه‌ها، چاپ دو رو و ساير گزينه‌هاي پيشرفته كه در كامپيوترهاي شخصي ارائه مي‌شدند را در اختيار كاربر قرار داد.

نوآورانه بودن نرم‌افزار چاپ موبايل سامسونگ توسط Buyers Laboratory LLC (BLI) به رسميت شناخته شد و این فناوری در سال 2012 موفق به كسب جايزه BLI شد. «دن ديجياكوموDan DiGiacomo » سردبير BLI در يادداشتي در این باره گفته است: «با تغيير رويه كارمندان سيار كه بيش از پیش به‌ جای استفاده از كامپيوترهاي مستقر در محل كار به استفاده از تلفن‌هاي هوشمند مي‌پردازند، نرم‌افزارهاي كاربردي همچون Mobile Print سامسونگ بيش از پيش اهميت يافته است و به عنوان يك ابزار گردش كار ضرورت پیدا کرده است. وجه تمايز Mobile Print سامسونگ با رقبا در ارائه مجموعه‌اي از ويژگي‌هاي فوق العاده است كه استفاده و هدايت آنها نیز ساده است.»

بر اساس نتايج نظرسنجي‌هاي انجام شده از مشتريان در سال 2012، چاپگرهاي سامسونگ بالاترين امتياز را از نظر راحتی کار با Mobile Print در مقايسه با رقبا به‌دست آوردند. به طوری که تا به امروز حدود یک ميليون و 600 هزار كاربر اين نرم‌افزار را دانلود كردند.

گام 3: چاپ ساده شد، " پرینت با یک اشاره"

در اقدام موفق دیگری گروه راه‌حل‌هاي چاپ سامسونگ براي تحقق واقعي مفهوم چاپ مستقيم، تركيبي از فناوري‌های ارتباط حوزه نزديك (NFC: Near Field Communication) و Wi-Fi Direct را ارائه کرد. فناوری NFC به هر دستگاهي اجازه می‌دهد به دستگاه‌های هوشمند ديگري كه در شعاع چهار سانتي‌متري آن قرار دارد، صرفاً از طریق تماس متصل شود. فناوري Wi-Fi Direct نیز امكان تبادل سريع داده بين دو دستگاه به هم متصل را فراهم مي‌كند. اين فناوري‌ها پيش از اين در سري گلكسي S اجرا شده بود، ولي اين بار باید با يكديگر تركيب شوند تا براي دستگاه‌هاي چاپگر و تلفن‌هاي هوشمند مورد استفاده قرار گيرند.

كاربران با استفاده از این تکنولوژی می‌توانستند دستگاه‌هاي موبايل خود را بدون هيچ ‌نوع تنظيمات بي‌سيم به دستگاه چاپگر متصل كنند. نرم‌افزار Mobile Print نیز از طريق فروشگاه Google Play و يا فروشگاه App قابل دانلود شد طیف وسیعی از کاربران بتوانند از طريق فناوري NFC به راحتی چاپ کنند.

این موضوع اساس ساخت سری Xpress C410W سامسونگ قرار گرفت که در واقع اولين چاپگرهاي ليزر رنگي و چند ‌كاره‌ای هستند كه توانایی پشتیبانی از فناوري NFC را دارند. چاپگرهای ليزری رنگي مدل C410W و MFP ليزر رنگي مدل C460W و MFP ليزری رنگي C460FW از این خانواده هستد. اين سري براي كاربران خانگي، كسب‌و‌كارهاي كوچك و كسب‌و‌كارهاي خانگي (SOHO) طراحي شده است.

سري C410W به سادگی نصب می‌شود و به صورت بي‌سيم براي چاپ سريع، راحت و ايمن انواع اسناد، محتويات سايت و ايميل‌ها به دستگاه‌هاي موبايل متصل مي‌شود

در سال 2014 مدل‌هاي جديد چاپگرهاي مجهز به فناوري NFC، يعني چاپگر ليزری رنگي سری Xpress C1860 و چاپگر تك‌رنگ ليزري سری Xpress M2885 رونمایی شد. اين چاپگرها کسب و کارهای کوچک و متوسط را هدف قرار داده كه نيازمند چاپ حجم زيادي از محتويات چاپي و سازگاري با انواع تجهيزات فناوري اطلاعات هستند.

سامسونگ توانست بر اساس چاپگرهاي مجهز به فناوري NFC، در سال 2013 مدل‌های سريع‌تر و پيشرفته‌تری را که مخصوص دفتر‌های کوچک و متوسط طراحي شده‌اند، توليد كند. چاپگرهاي مجهز به فناوري NFC اين امكان را فراهم می کنند تا فعالان كسب‌وكار فعالیت‌های چاپی خود را به صورت يكپارچه انجام دهند.

گام 4: طرح راه‌حل‌هاي Mobile Print پيشرفته براي آينده

پس از توسعه موفقيت‌آميز نرم‌افزارهاي سازگار با فناوري NFC و چاپگرهاي مجهز به فناوري NFC، سامسونگ مفهوم جديد Cloud Print را با عنوان "Samsung Cloud Print" مطرح کرد. این راه‌حل جديد از Cloud Print و تعدادی از چاپگرهاي مجهز به فناوري NFC تشكيل شده است كه نه تنها استفاده از آنها ساده‌تر، بلكه از ايمني بيشتري نيز برخوردار هستند.

نرم‌افزار Cloud Print سامسونگ با پلت‌فرم KNOX سامسونگ که یک سيستم امنيت موبايل است و توسط سامسونگ براي ارائه امنيت پيشرفته طراحي شده، سازگار است. به این ترتیب اطلاعات كاربرانی كه از تجهيزات KNOX برخوردار نيستند از طريق رمزنگاري بر روي داده‌ها محافظت خواهد شد. كاربران مي‌توانند Cloud Print را از طريق فهرست مخاطبان كه روي دستگاه‌هاي موبايل آنها ذخيره شده استفاده و به اشتراك بگذارند و حداكثر تا 20 دستگاه چاپگر را به آن متصل كنند.

باتوجه به اهمیت روزافزون دستگاه‌هاي هوشمند در زندگي امروزی، راه‌حل‌هايي كه بتوانند باعث صرفه‌جويي در وقت و بهبود تجربه كاربري شوند بیش از پیش احساس می‌شود. تلاش‌هايي همچون نرم‌افزار Mobile Print سامسونگ و NFC، نمونه‌هايي هستند كه ثابت مي‌كنند چگونه راه‌حل‌هاي فناوري نوآورانه مي‌تواند باعث راحت‌تر شدن زندگي و کسب‌و‌کار شوند.

برچسب ها
تور کیش

مطالب مرتبط

نخستین کالبد شکافی گلکسی نوت 9 سامسونگ و رخنمایی سیستم خنک کننده آبی آن

شاید نوت جدید سامسونگ در ظاهر تغییر چندانی را نسبت به موبایل قبل از خود نداشته باشد، اما وقتی نخستین کالبد شکافی گلکسی نوت 9 به انجام رسید مشخص شد که کره ای ها در زیر نمایشگر موبایل ۱۰۰۰ دلاری خود دست به تغییرات و حتی نوآوری های قابل توجهی زده اند.این کالبد شکافی رکورد... ادامه مطلب

انتشار تصاویر شماتیک از گلکسی S8؛ خداحافظی با برآمدگی دوربین

بیرون زدگی دوربین در موبایل های امروزی یکی از امور ناخوشایندی است که مورد پسند اغلب کاربران نیست؛ به عبارت دیگر مردم حاضرند ضخامت تلفن هوشمندشان بیشتر شود اما لنز دوربین برجستگی اضافی نداشته باشد.اگر به خاطر داشته باشید گلکسی S6 سامسونگ به قدری باریک بود که دوربین 1.7 میلی متر بیشتر از خود موبایل ضخامت داشت؛ این... ادامه مطلب

افزایش احتمال عرضه زودتر از انتظار گلکسی نوت 9 سامسونگ

اخبار و شایعات در خصوص شوالیه کهکشانی بعدی سامسونگ در حال افزایش است، طوری که به نظر می رسد می بایست انتظار گلکسی نوت بعدی را زودتر از موعد همیشگی آن داشته باشیم. شاهد این مدعا نیز انتشار دو نسخه جدید از فریمور نرم افزاری منتسب به نوت 9 با بیلد نامبر «N960FXXE0ARB7» و «N960FXXU0ARC5»... ادامه مطلب

انتشار ویدیوی تبلیغاتی از گلکسی اس ۷ و تاکید بر قابلیت های ویژه آن

تا معرفی رسمی گلکسی اس ۷ کمتر از یک هفته باقی مانده و همچنان شاهد افشای تصاویر و ویدیوهایی از این محصول هستیم.امروز به نظر می رسد که کانال یوتوب سامسونگ در اندونزی، ویدیوی تبلیغاتی مرتبط با گلکسی اس ۷ را ناخواسته افشا کرده است. در این تیزر تبلیغاتی کوتاه می توان شاهد حضور قهرمان... ادامه مطلب

سامسونگ در CES 2019 از ۸ پروژه‌ی هوش مصنوعی خود رونمایی می‌کند

مراسم CES 2019 از ۱۸ دی ماه آغاز می‌شود و تا بیست و دوم اولین ماه زمستانی ادامه خواهد داشت. این مراسم که در شهر لاس وگاس ایالات متحده برگزار می‌شود میزبان جدید‌ترین ایده‌ها در زمینه‌ی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خواهد بود. مراسم یاد شده میزبان شرکت‌های قابل توجهی است که یکی از آن‌ها... ادامه مطلب

با S-Skin آشنا شوید؛ ابزار مخصوص سامسونگ برای مراقبت و ترمیم پوست

نمایشگاه CES یکی از شمار بی انتهای رویدادهای بین المللی است که به عام ترین گجت های مصرفی روزانه کاربران، یعنی کامپیوتر، تلویزیون، موبایل و کنسول بازی اختصاص ندارد.در جریان این نمایشگاه که کمتر از یک هفته به طول می انجامد، شرکت های کوچک و بزرگ متعددی سعی دارند خلاقیت و نوآوری خود را به... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟