آیا می دانستید اولین سلفی فضایی از روی کره ماه گرفته شده است؟

آیا می دانستید اولین سلفی فضایی از روی کره ماه گرفته شده است؟

شنبه و یکشنبه ی این هفته، 45 امین سالگرد ماموریت آپولو 11 است. ماموریتی که منجر به  فرود نخستین انسان بر روی کره ماه شد. در طی این ماموریت که توسط هوانوردی و فضانوردی ملی ایالات متحده آمریکا (ناسا)سازماندهی شده بود، نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹، ساعت ۲۰:۱۸ جهانی بر کره ماه فرود آمدند. حدود ۶ ساعت بعد، آرمسترانگ در ۲۱ ژوئیه ساعت ۲:۵۶ جهانی بر ماه گام نهاد.  فضانورد سوم این ماموریت مایکل کالینز، به تنهایی در مدار ماه باقی‌ماند تا ۱۵ ساعت دیگر دو فضانورد دیگر به او ملحق شدند. پس از ۸ روز زندگی در فضا، هر سه فضانورد به زمین بازگشتند.

کلنل آلدرین به مناسبت این سالروز، یکی دیگر از سوغاتی های خود از فضا را برای ما رونمایی کرد. بحث سلفی این روز ها بسیار داغ است، اما احتمالا عکسی که آلدرین در توییتر خودش منتشر کرده قابل رقابت نیست! اولین سلفی فضایی در 1966. او این سلفی را در حین ماموریت جمینای 12 از خودش گرفت. استاد دانشگاه نورث وسترن، دوربینی روی بدنه سفینه فضایی نصب کرده بود که فضانوردان بتوانند با استفاده از اشعه ماورای بنفش از ستاره ها عکس بگیرند. این عکس ها در تاریکی گرفته می شد و هنگامی که شاتل وارد روشنایی روز شد، او توانست از خودش عکسی با پس زمینه زمین بگیرد.

آلدرین-سلفی

ممکن است روزانه هزاران سلفی در سرتاسر دنیا منتشر شود، اما خیلی بعید است که شاهد اینچنین عکسی باشیم. این نوع سلفی های دور از دسترس برای ما، احتمالا در سال های آینده برای آیندگان عادی خواهد بود. در ویدیو زیر می تواند داستان سفر به ماه را از زبان خود آلدرین بشنوید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Buzz Aldrin and the first space selfie.mp4"]

 

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.