E3 2019 را در ویجیاتو زنده تماشا کنید

وقتی که یک میلیاردر از مشکلاتش می گوید؛ پول دار بودن به آن خوبی که فکر می کنید نیست

خوشحال بودن با پول کمتر و یا یک زندگی بی تفاوت با پول بیشتر. انتخاب میان این دو کار سختی است. اما آیا واقعا پول دار شدن با چنین مشکلاتی همراه است؟ اگر اینچنین باشد، آیا پولدار شدن ارزشش را دارد؟

یک ثروتمند ناشناس سوال بالا را که توسط یکی از کاربران وبسایت Quora مطرح شده را پاسخ می دهد. پاسخی منطقی که شاید برای بسیاری تکان دهنده باشد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اواسط دهه سوم زندگی ام، تقریبا 15 میلیون دلار پول داشتم که از فروش یک شرکت استارت آپ تکنولوژی به دست آمده بود. من با افراد زیادی در مورد این سوال صحبت و پیرامون اینکه چگونه پس از پولدار شدن همان آدم سابق باقی بمانم تفکر کردم.

پاسخ من این است: ثروتمند بودن بهتر از ثروتمند نبودن است، اما پولدار بودن به آن خوبی که تصور می کنید نیست. چرا؟ توضیحش یک مقدار پیچیده است.

نظریه ای نسبتا متفاوت از دی کاپروی در فیلم «گرگ وال استریت»: "هیچ شرافتی در فقیر بودن نیست، من هم فقیر بودم هم ثروتمند اما هر بار ثروتمند بودن را انتخاب کردم. حداقل به عنوان یک فرد پولدار، وقتی می خواهم با مشکلاتم روبرو شوم، پشت لیموزین ام نشسته ام، در حالی که یک کت 2 هزار دلاری تنم کرده ام و ساعت طلایی 40 هزار دلاری دستم هست. من از شما می خواهم که با پولدار شدن با مشکلات تان رو به رو شوید."

اول، دیگر لازم نیست نگران پول های تان باشید، این واقعی ترین چیزی است که ثروتمند بودن به شما می دهد. چیزهای گران زیادی هستند که حتی بدون نگاه کردن به برچسب قیمت هم می توانید بخرید اما مواردی هم هست که از توان شما خارج هستند و آرزو دارید که ای کاش برای به دست آوردنش پول بیشتری کسب کرده بودید.

البته ثروتمند شدن با سختی های زیادی همراه است. شما هیچ وقت اجازه ندارید که در مورد چیزی شکایت کنید، هیچ وقت. اغلب مردم فکر می کنند پولدار بودن یعنی اینکه دیگر شما هیچ نیاز انسانی ندارید و هیچگاه هم احساس ناامیدی نمی کنید. اما هنوز هم شما یک انسان عادی هستید، گرچه بقیه مردم چنین اعتقادی ندارند.

دومین مشکل پولدار بودن بالا رفتن توقع مردم است. همه شان از شما یک چیزی می خواهند. نمی دانید که افراد شما را به خاطر خودتان دوست دارند یا به خاطر اینکه شما پولدار و ثروتمند هستید. اگر ازدواج نکرده اید، خیلی خوب مراقب باشید و در نظر بگیرید که طرف مقابل به خاطر پول سراغ تان می آید و یا خودتان را دوست دارد.

از همه گذشته، شما دوست و خانواده دارید که خوشبختانه رابطه تان با آن ها خیلی هم بد نیست اما می تواند شرایط سختی پیدا کند. آن ها هم وقتی متوجه مواردی شوند قطعا رفتار متفاوتی پیش می گیرند. ممکن است پیش تان بیایند و از شما طلب وام کنند (که البته اصلا ایده خوبی نیست، همیشه هدیه دهید). حتی دیگر مثل قبل از هدیه های کریسمسی که به آن ها می دهید هم استقبال نمی کنند و توقعات غیر قابل قبولی دارند.

Billionaire-rich-list

باید فکر کنید چه چیزی برای والدین تان بگیرید که قیمت زیادی هم نداشته باشد. رک بگویم، خیلی اوضاع افتضاحی است وقتی به عنوان یک ثروتمند باید به این چیزها فکر کنید. همه موارد را با هم ترکیب کنید تازه می فهمید که باید گوشه گیر باشید.

گاهی پیش می آید که شب ها در جای خودتان دراز کشیده اید و به این فکر می کنید آیا سرمایه گذاری درستی انجام داده اید یا همه اش به باد خواهد رفت. حس کسی که بالای یک ساختمان بلند ایستاده و می خواهد دیوانگی کند و بپرد را درک می کنید؟ بعضی وقت ها می خواهید دیوانه شوید و تمام سرمایه تان را در این راه بگذارید.

مورد بعدی که باید در مورد پول بدانید این است که: تمام آن چیزهایی که در ذهن تان متصور شده اید زمانی که پولی برای خریدشان ندارید ارزشمند هستند، در حقیقت تنها به این دلیل ارزنده اند که پولی برای خریدنشان وجود ندارد. چشم تان یک مدل جدید آئودی را گرفته و زمانی که می توانید آن را راحت به چنگ آورید دیگر همانند گذشته برای تان جذاب نیست.

همه چیز نسبی است و کم و بیش، شما هیچ قدرتی در مقابل آن ندارید. بله، اولین ماهی که با آئودی می رانید یا در یک رستوران مجلل غذا می خورید واقعا لذت می برید اما بعدا یکجورهایی به آن عادت می کنید. و پس از آن به دنبال چیز بعدی می گردید؛ یک مرحله بالاتر. مشکل این است که شما باید توقعات تان را دوباره تنظیم کنید و هر چیزی که پایین آن قرار دارد دیگر برای شما جذاب نیست.

would-this-pile-of-dough-make-you-feel-rich

این برای همه اتفاق می افتد. افراد معقول می توانند چشم اندازشان را حفظ کنند، قویا با آن مبارزه کنند و در برابرش قدرت داشته باشند. اما کسانی که توانایی کنار آمدن با آن را ندارند مرتبا شکوه می کنند و عوضی بازی در می آورند. اما این را به یاد داشته باشید: این برای شما هم اتفاق می افتد، اگرچه شاید اینگونه فکر نکنید. در این یک زمینه باید به من اعتماد کنید.

اکثر مردم فکر می کنند اگر مقدار بیشتری پول در اختیار داشتند، زندگی راحت تر و خوشحال تری را سپری می کردند. ثروتمند که می شوند تازه متوجه می شوند چنین خبری نیست و حتی این موضوع می تواند زندگی شان را وارد بحرانی جدی کند.

اگر فردی از طبقه متوسط جامعه هستید، به اندازه کافی که می خواهید، فرصت در زندگی تان دارید. اگر الان خوشحال نیستید، با پول بیشتر هم خوشحال نمی شوید.

چه ثروتمند هستی و چه نیستی، زندگی ات را آنجور که می خواهی شکل بده و پول را بهانه نکن. وارد جامعه شو، درگیرش شو و فعال باش، شور و شوقی که داری را دنبال کن و به دنبال ایجاد تفاوت باش.

مطالب مرتبط

ستاره های دنیای فناوری چگونه ایمیل های خود را مدیریت می کنند؟

از آنجا که ایمیل یکی از راه های پر استفاده در برقراری ارتباطات است، غرق شدن در دریای خروشان صندوق ورودی به هم ریخته بسیار راحت است. به طوری که گاهی تمام آنها را انتخاب و حذف میکنیم تا فقط از شر شلوغی صندوق ورودی خود خلاص شویم. با این اوضاع بزرگان فناوری و مدیران شرکت های... ادامه مطلب

۱۰ مدیر زن از رازهای موفقیت شان در رهبری می گویند

این خانم مدیرها مسئولیت موفقیت و شکست خود را پذیرفته اند و حالا هم می خواهند یکی دو تا از اسرار موفقیت شان را به ما یاد بدهند. برای رسیدن به نوآوری در هر زمینه ای، به رهبرانی نیاز داریم که از متفاوت فکر کردن و رهبری متمایز نسبت به سایرین نهراسند. موفق ترین رهبران همگی به خوبی... ادامه مطلب

درخواست یک دختربچه برای مرخصی یک روزه پدرش و جواب غافلگیرکننده گوگل

اگر به دنبال یه روش مطمئن جهت مرخصی گرفتن هستید، از دختر خردسال خود بخواهید که با زبان کودکانه خودش یک نامه درخواست مرخصی جذاب برای مدیر تان بفرستد. حتی اگر نامه را با مداد رنگی بنویسد احتمال موافقت مدیران باز هم بالاتر می رود! می پرسید ماجرا چیست؟ یک دختربچه خردسال امریکایی چندی پیش تصمیم گرفت برای... ادامه مطلب

۶ آموزه درباره خلق فرهنگ نوآوری در یک مجموعه

هر سازمان، تشکیلات یا گروهی برای این شکل گرفته تا نتایج مشخصی بگیرد. عملکرد ضعیف ماحصل ساختار سازمانی ضعیف است و بر عکس، نتایج عالی زمانی کسب می شوند که استراتژی ها، مدل های کسب و کار، ساختارها، فرآیندها، تکنولوژی ها، ابزارها، و سیستم های پاداش، همگی نیروشان را در جهت درست به کار وارد کنند. مدیران... ادامه مطلب

راهنمای استیو جابز: چگونه مردم را اغوا کنیم و آنچه می خواهیم به دست آوریم

اگر نگاهی به تاریخ بیاندازید، می بینید که همواره افراد سرنوشت ساز نگاه خاص خود را نسبت به مسائل داشته اند. یکی از این افراد کسی نیست جر استیو جابز. استیو جابز با ارزش ترین شرکت جهان را با رعایت تمام قوانین دنیای تجارت بنیان گذاری نکرد. وی در مسیر کاریش با مشکلات زیادی روبرو شد، از شکست در... ادامه مطلب

۵ نکته کلیدی برای انجام یک ارائه موفق

بسیاری از افراد معمولاً به این مسئله عادت ندارند که جمعیت حاضر در یک سالن به صورت کامل به گفتار و حرکات آنها توجه نمایند و برخی دیگر نیز برای چنین امری اعتماد به نفس کافی را دارا نیستند و بسیار سریع مضطرب می شوند. از همین رو انجام صحبت های مرتبط به یک ارائه... ادامه مطلب

نظرات ۷۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x