وقتی که یک میلیاردر از مشکلاتش می گوید؛ پول دار بودن به آن خوبی که فکر می کنید نیست

خوشحال بودن با پول کمتر و یا یک زندگی بی تفاوت با پول بیشتر. انتخاب میان این دو کار سختی است. اما آیا واقعا پول دار شدن با چنین مشکلاتی همراه است؟ اگر اینچنین باشد، آیا پولدار شدن ارزشش را دارد؟

یک ثروتمند ناشناس سوال بالا را که توسط یکی از کاربران وبسایت Quora مطرح شده را پاسخ می دهد. پاسخی منطقی که شاید برای بسیاری تکان دهنده باشد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اواسط دهه سوم زندگی ام، تقریبا 15 میلیون دلار پول داشتم که از فروش یک شرکت استارت آپ تکنولوژی به دست آمده بود. من با افراد زیادی در مورد این سوال صحبت و پیرامون اینکه چگونه پس از پولدار شدن همان آدم سابق باقی بمانم تفکر کردم.

پاسخ من این است: ثروتمند بودن بهتر از ثروتمند نبودن است، اما پولدار بودن به آن خوبی که تصور می کنید نیست. چرا؟ توضیحش یک مقدار پیچیده است.

نظریه ای نسبتا متفاوت از دی کاپروی در فیلم «گرگ وال استریت»: "هیچ شرافتی در فقیر بودن نیست، من هم فقیر بودم هم ثروتمند اما هر بار ثروتمند بودن را انتخاب کردم. حداقل به عنوان یک فرد پولدار، وقتی می خواهم با مشکلاتم روبرو شوم، پشت لیموزین ام نشسته ام، در حالی که یک کت 2 هزار دلاری تنم کرده ام و ساعت طلایی 40 هزار دلاری دستم هست. من از شما می خواهم که با پولدار شدن با مشکلات تان رو به رو شوید."

اول، دیگر لازم نیست نگران پول های تان باشید، این واقعی ترین چیزی است که ثروتمند بودن به شما می دهد. چیزهای گران زیادی هستند که حتی بدون نگاه کردن به برچسب قیمت هم می توانید بخرید اما مواردی هم هست که از توان شما خارج هستند و آرزو دارید که ای کاش برای به دست آوردنش پول بیشتری کسب کرده بودید.

البته ثروتمند شدن با سختی های زیادی همراه است. شما هیچ وقت اجازه ندارید که در مورد چیزی شکایت کنید، هیچ وقت. اغلب مردم فکر می کنند پولدار بودن یعنی اینکه دیگر شما هیچ نیاز انسانی ندارید و هیچگاه هم احساس ناامیدی نمی کنید. اما هنوز هم شما یک انسان عادی هستید، گرچه بقیه مردم چنین اعتقادی ندارند.

دومین مشکل پولدار بودن بالا رفتن توقع مردم است. همه شان از شما یک چیزی می خواهند. نمی دانید که افراد شما را به خاطر خودتان دوست دارند یا به خاطر اینکه شما پولدار و ثروتمند هستید. اگر ازدواج نکرده اید، خیلی خوب مراقب باشید و در نظر بگیرید که طرف مقابل به خاطر پول سراغ تان می آید و یا خودتان را دوست دارد.

از همه گذشته، شما دوست و خانواده دارید که خوشبختانه رابطه تان با آن ها خیلی هم بد نیست اما می تواند شرایط سختی پیدا کند. آن ها هم وقتی متوجه مواردی شوند قطعا رفتار متفاوتی پیش می گیرند. ممکن است پیش تان بیایند و از شما طلب وام کنند (که البته اصلا ایده خوبی نیست، همیشه هدیه دهید). حتی دیگر مثل قبل از هدیه های کریسمسی که به آن ها می دهید هم استقبال نمی کنند و توقعات غیر قابل قبولی دارند.

Billionaire-rich-list

باید فکر کنید چه چیزی برای والدین تان بگیرید که قیمت زیادی هم نداشته باشد. رک بگویم، خیلی اوضاع افتضاحی است وقتی به عنوان یک ثروتمند باید به این چیزها فکر کنید. همه موارد را با هم ترکیب کنید تازه می فهمید که باید گوشه گیر باشید.

گاهی پیش می آید که شب ها در جای خودتان دراز کشیده اید و به این فکر می کنید آیا سرمایه گذاری درستی انجام داده اید یا همه اش به باد خواهد رفت. حس کسی که بالای یک ساختمان بلند ایستاده و می خواهد دیوانگی کند و بپرد را درک می کنید؟ بعضی وقت ها می خواهید دیوانه شوید و تمام سرمایه تان را در این راه بگذارید.

مورد بعدی که باید در مورد پول بدانید این است که: تمام آن چیزهایی که در ذهن تان متصور شده اید زمانی که پولی برای خریدشان ندارید ارزشمند هستند، در حقیقت تنها به این دلیل ارزنده اند که پولی برای خریدنشان وجود ندارد. چشم تان یک مدل جدید آئودی را گرفته و زمانی که می توانید آن را راحت به چنگ آورید دیگر همانند گذشته برای تان جذاب نیست.

همه چیز نسبی است و کم و بیش، شما هیچ قدرتی در مقابل آن ندارید. بله، اولین ماهی که با آئودی می رانید یا در یک رستوران مجلل غذا می خورید واقعا لذت می برید اما بعدا یکجورهایی به آن عادت می کنید. و پس از آن به دنبال چیز بعدی می گردید؛ یک مرحله بالاتر. مشکل این است که شما باید توقعات تان را دوباره تنظیم کنید و هر چیزی که پایین آن قرار دارد دیگر برای شما جذاب نیست.

would-this-pile-of-dough-make-you-feel-rich

این برای همه اتفاق می افتد. افراد معقول می توانند چشم اندازشان را حفظ کنند، قویا با آن مبارزه کنند و در برابرش قدرت داشته باشند. اما کسانی که توانایی کنار آمدن با آن را ندارند مرتبا شکوه می کنند و عوضی بازی در می آورند. اما این را به یاد داشته باشید: این برای شما هم اتفاق می افتد، اگرچه شاید اینگونه فکر نکنید. در این یک زمینه باید به من اعتماد کنید.

اکثر مردم فکر می کنند اگر مقدار بیشتری پول در اختیار داشتند، زندگی راحت تر و خوشحال تری را سپری می کردند. ثروتمند که می شوند تازه متوجه می شوند چنین خبری نیست و حتی این موضوع می تواند زندگی شان را وارد بحرانی جدی کند.

اگر فردی از طبقه متوسط جامعه هستید، به اندازه کافی که می خواهید، فرصت در زندگی تان دارید. اگر الان خوشحال نیستید، با پول بیشتر هم خوشحال نمی شوید.

چه ثروتمند هستی و چه نیستی، زندگی ات را آنجور که می خواهی شکل بده و پول را بهانه نکن. وارد جامعه شو، درگیرش شو و فعال باش، شور و شوقی که داری را دنبال کن و به دنبال ایجاد تفاوت باش.

مطالب مرتبط

آیا حوزه آی‌تی با کمبود نیروی متخصص مواجه است؟

در حالی که تقاضا در حوزه طراحی و توسعه اپلیکیشن روز به روز افزایش پیدا می کند، تیم های توسعه نرم افزار با این روند هماهنگ نیستند و مشکل اصلی به کمبود نیروی انسانی ماهر در زمینه توسعه اپ بر می گردد.این نتیجه پرسشنامه‌ای است که 3300 مدیر حوزه آی‌تی را مورد بررسی قرار داده... ادامه مطلب

فهرست برترین مدیران عرصه تکنولوژی در سال ۲۰۱۸ به انتخاب کارکنان

سال ۲۰۱۸، دنیای تکنولوژی مملو از رسوایی  بود. از مشکلاتی فیسبوک با کمبریج آنالتیکا گرفته تا مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک همگی اتفاقاتی هستند که در این حوزه خبرساز شدند.البته همزمان با این انتقادات و به راه افتادن موج انتقادات علیه مدیران خاطی، برخی دیگر نیز به خاطر سبک های مدیریتی مطلوب خود و... ادامه مطلب

جوانی که با ثروت حاصل از بیت کوین شخصیت «دکتر اختاپوس» را به واقعیت آورد

اگر همین الان 2.7 میلیون دلار (نزدیک به 20 میلیارد تومان) پول در حساب بانکی خود داشته باشید با آن چه می کنید؟ اگر یک جوان 19 ساله باشید که این پول را از طریق سرمایه گذاری در بیت کوین به دست آورده چه طور؟ آیا یک لباس رباتیک با چهار بازوی قابل کنترل خواهید... ادامه مطلب

عدد یک روی اسکناس جدید هزار تومانی؛ نشانی از واحد پولی تازه یا قابلیتی امنیتی؟

در ابتدای رونمایی از اسکناس ده هزار ریالی، این سوال برای افراد پیش آمد که اسکناس جدید چه تفاوتی با اسکناس‌های قبلی دارد و معنای عدد یک انگلیسی روی آن چیست؟جدا از تغییرات ظاهری، برخی  عدد 1 انگلیسی روی این اسکناس را یکی از نشانه های تغییر وجه رایج کشور می پنداشتند اما با توجه به... ادامه مطلب

امکان جابجایی فایل به شیوه Drag and Drop در نسخه بتای iOS مشاهده شد

یکی از کاربران توییتر امروز اسکرین شاتی از بیلد بتای iOS به شماره 14F89 منتشر ساخته که بخش جدیدی را در منوی بازخورد (Feedback) نشان می دهد. در این قسمت حالت نمایش دوقسمتی همراه با گزینه Drag and Drop نیز به این منو اضافه شده.با توجه به محل قرارگیری این منو، به نظر می رسد... ادامه مطلب

اپلیکیشن Files در اپ استور رؤیت شد؛ آیا مدیریت فایل به iOS 11 می آید؟

رویداد بزرگ توسعه دهندگان اپل در سال 2017 به نام WWDC تا ساعتی دیگر آغاز می شود و سران این کمپانی به روی صحنه می روند تا از آخرین دستاوردهایشان پرده بردارند. در این میان، اپلیکیشنی به نام Files در اپ استور برای سیستم عامل iOS مشاهده شده که اگرچه جزئیات زیادی ندارد، اما ظاهراً... ادامه مطلب

نظرات ۷۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟