ماریو برای آیفون؟ نه تا وقتی که ایواتا مدیر عامل است

گزارش های جدید از کیوتوی ژاپن می گویند که تیم مدیران نینتندو تصمیم گرفته اند که ساتورو ایواتا را از مدیر عاملی برکنار کنند تا خواسته های جدیدشان را عملی کنند. نینتندو در حال حاضر لقب سازنده پرفروش ترین کنسول بازی تاریخ را یدک می کشد ولی در این نسل اوضاع چندان خوبی ندارد.

براساس گفته های بیزینس ژورنال، مدیران نینتندو معتقدند کاراکترها و بازی های خوش نام و با سابقه نینتندو، مثل ماریو و سری سوپر ماریو، باید برای تلفن ها و تبلت ها هم عرضه شوند اما مدیر عامل کنونی با این موضوع به شدت مخالفت می کند.

ایواتا پیش از این گفته بود تا زمانی که وی سکان دار این کمپانی است، به هیچ وجه امکان ندارد ماریو روی آیفون یا هر سخت افزار دیگری که متعلق به نینتندو نباشد اجرا شود. ساتورو ایواتا که در حال حاضر با اندک مشکلات فیزیکی دست و پنجه نرم می کند، ماه گذشته در جلسه هییت مدیره دوباره به عنوان مدیر عامل برگزیده شد.

nintendo-hardware_latest_sales

نینتندو در 3 ماه ابتدایی سال مالی خود موفق به فروش 510 هزار کنسول Wii U شده که تعداد بالایی از آن ها به علت عرضه بازی ماریو کارت 8 بوده. مجموع فروش کنسول Wii U به 6.68 میلیون واحد رسیده و کنسول دستی 3DS هم مرز 44 میلیون واحد را پشت سر گذاشته.

همه این موفقیت های نسبی در 3 ماهه ابتدایی سال مالی جدید این شرکت باعث نمی شود که نینتندو ضرر و زیان نداشته باشد. ژاپنی ها در این مدت نزدیک به 9.5 میلیارد ین، معادل 92.6 میلیون دلار زیان مالی دیده اند و انگشت اتهام به سوی مدیر عامل کمپانی، ساتورو ایواتا است.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟