شرکت AMD به بازار SSD ورود می کند

شرکت AMD در حال حاضر اکثر قطعات اصلی یک کامپیوتر را ساخته و عرضه می کند. از پردازنده گرفته تا کارت های گرافیک. با این وجود این شرکت تصمیم گرفته به بازار SSD هم وارد شود و محصولات خود را در حوزه ابزارهای ذخیره سازی نیز گسترش دهد.

به نظر می رسد به زودی AMD به صورت جدی به بازار SSD ورود خواهد کرد. البته تصمیم به حضور در این حوزه از جانب ای ام دی چندان هم عجیب نیست. ای ام دی SSD های خود را با برند Radeon R7 به بازار عرضه می کند. احتمالا بخاطر موفقیت های این برند و جذابیتش برای مشتریان چنین تصمیمی گرفته شده است.

ای ام دی نمونه هایی اختصاصی از SSD ها را برای گیمرها تولید می کند و نهایتا قرار است این محصولات را در حجم های ۱۲۰، ۲۴۰ و ۴۸۰ گیگابایتی با سرعت خواندن و نوشتن بالا عرضه کند. این اطلاعات توسط سایت Game Debate در خصوص سرعت SSD های ای ام دی منتشر شده است.

amd-ssd-r7-rw

البته هنوز هیچ خبری از قیمت این ابزارها توسط ای ام دی منتشر نشده، اما SSD های Radeon R7 احتمالا تا پایان سال جاری میلادی به بازار می آیند.

SSD مخفف عبارت Solid State Drive است که بر پایه تکنولوژی فلش دیسک ها اطلاعات را ذخیره می کند. در مقایسه با هارددیسک های معمولی، SSD از سرعت خواندن و نوشتن بسیار بیشتر، مصرف انرژی کمتر و مصونیت در برابر ضربه برخوردار است.

ویجیاتو

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟