Sproutling: مچ بندی هوشمند برای نوزادان با قابلیت تشخیص الگوی خواب

Sproutling: مچ بندی هوشمند برای نوزادان با قابلیت تشخیص الگوی خواب

ابزار های پوشیدنی به ساعت ها و هدست ها خلاصه نمی شوند؛ گسترش تکنولوژی به دانشمندان کمک کرده است تا از سنسور های هوشمند برای نوزادان نیز استفاده نمایند. ابزار های پوشیدنی ویژه کودکان در طول چند سال گذشته روند رو به رشدی را دنبال کرده و اکنون به مرحله ای رسیده که می تواند کمک شایانی برای والدین به شمار رود.

جدید ترین گجتی که در این حوزه معرفی شده، Sproutling نام دارد. این دستگاه به صورت مچ بند به پای نوزاد بسته می شود و به کمک سنسور خود می تواند با تشخیص الگوی خواب کودک، وضعیت سلامت او را کنترل کند. میزان ضربان قلب و دمای بدن از جمله مواردی هستند که Sproutling آن ها را جمع آورده نموده و در اپلیکیشن مخصوصش به نمایش در می آورد.

بر خلاف ابزار هایی همچون Mimo Baby که در قالب یک لباس، کل بدن کودک را می پوشاندند، طراحی Sproutling به نحوی است که به راحتی به مچ پای کودک بسته می شود و حتی می تواند مورد شستشو نیز قرار گیرد.

Sproutling علاوه بر اطلاعاتی که در مورد وضعیت سلامت کودک ارائه می دهد، می تواند شرایط محیط را نیز مورد بررسی قرار دهد. سنجش میزان دما و رطوبت محیط در کنار اندازه گیری روشنایی اتاق، قابلیت هایی هستند که توسط این ابزار پوشیدنی در اختیار والدین قرار می گیرد.

Sproutling پس از مدتی عادات کودک را تشخیص می دهد و بر اساس آن می تواند اطلاعات مفیدی را به والدین ارائه دهد. برای مثال اپلیکیشن این گجت هوشمند قادر است به والدین اعلام کند که دمای ایده آل اتاق برای به خواب رفتن کودک به چه میزان است. و یا هنگامی که نوزاد در خواب به سر می برد، چه مدت زمانی تا بیدار شدنش باقی مانده است.

طراحان این محصول با در نظر گرفتن مشغله والدین، قابلیت شارژ بی سیم را در دستگاه خود قرار داده اند تا بدین طریق پدر و مادر با قرار دادن مچ بند در یک کاسه هوشمند، عملیات شارژ آن را انجام دهند. Sproutling قرار است از سال آینده و با قیمت ۲۹۹ دلار به بازار عرضه شود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato