حرکت مجدد مایکروسافت؛ کمتر از یک هفته تا رونمایی از نوآوری های جدید در دوربین موبایل

حرکت مجدد مایکروسافت؛ کمتر از یک هفته تا رونمایی از نوآوری های جدید در دوربین موبایل

کشتی مایکروسافت علی الخصوص سیستم عامل ویندوز فون نسبت به دیگر پلتفرم ها کمی در گل فرو رفته. ولی این امر باعث توقف مایکروسافت در توسعه تکنولوژی های مربوط به دوربین موبایل نشده است.

چندی پیش خبری از مایکروسافت منتشر شده بود که گویا این شرکت توانسته یک فن آوری جدید در جهت فیلم برداری در حالت Time-Lapse ایجاد کند. این حالت را فیلم برداری با سرعت بسیار بالا است و در حالت عادی فقط نتیجه یک فیلم در دور تند نمایش داده می شود. ولی مایکروسافت توانسته امکانی را فراهم سازد که در حال حرکت هم به خوبی بتوانید چنین فیلم هایی را بدون هرگونه لرزش اضافه ثبت کنید.

اما خبر دومی که به گوش می رسد این است که مهندسان مایکروسافت راهی را یافته اند که به دوربین های معمولی تلفن های هوشمند قابلیت تصویر برداری ۳ بعدی ببخشند.

اما چگونه؟ گویا تیم فنی فیلتر مسدود سازی نور مادون قرمز را از لنز حذف و به جای آن فیلتری قرار دادند که فقط به نور مادون قرمز اجازه عبور می دهد. به بیان دیگر عملکرد یک قطعه در دوربین را ۱۸۰ درجه تغییر دادند.

وب سایت تکنولوژی ریویو می گوید مایکروسافت با این کار قصد دارد از نور مادون قرمز به عنوان چیزی شبیه به فلاش دوربین استفاده کند. بدین صورت که نور نامرئی به اجسام برخورد کند و پس از درک مقدار فاصله مجددا به دوربین باز گردد. این قابلیت باعث می شود دوربین هنگام عکاسی اجسام را در اطراف خود حس کند و در نتیجه یک تصویر حجم دار و ۳ بعدی خواهیم دید.

به نظر می رسد مایکروسافت با اینگونه نوآوری ها در دوربین عزم جدی در بازگشت به سر تیتر خبرها دارد. ما هم در دیجیاتو به محض دریافت خبرهای بیشتر در این زمینه شما را مطلع خواهیم کرد.

نظرات ۳۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato