عدم اعتماد میان گوگل و توییچ، این سرویس را سهم آمازون کرد

عدم اعتماد میان گوگل و توییچ، این سرویس را سهم آمازون کرد

روز گذشته مطلع شدیم که آمازون با مبلغ ۹۷۰ میلیون دلار سرویس توییچ را خریداری کرد تا به تامین محتوا برای دستگاه هایی که تولید کرده قدرت و سرعت ببخشد اما در این بین پرسشی مطرح بود که چرا گوگل اقدام به خرید این سرویس نکرد با وجود اینکه شایعات متقنی در ارتباط با آن شنیده می شد.

گوگل قرار بود مبلغی بیش از ۱ میلیون دلار به توییچ بپردازد اما به هر صورت این قرار داد هیچ وقت منعقد نشد. گزارش های اخیر می گویند غول دنیای جستجو و توییچ بر سر مبلغی که در صورت فسخ قرارداد باید پرداخت می شد به توافق نرسیده اند.

در حقیقت، یوتوب، بزرگ ترین و پر مخاطب ترین سرویس پخش ویدیوی آنلاین محسوب می شود که بخشی از امپراطوری گوگل است و توییچ که تا همین دو روز پیش به صورت مستقل کار می کرد در زمینه استریم بازی فعالیت دارد. اخیرا هر دو سرویس در جهت پخش و نمایش جلسات و دوره های خاص بازی ها، مثل مسابقات جهانی، گام هایی برداشته بودند و رقابتی جدی بین این دو شکل گرفته بود.

همین موضوع باعث شد هر دو شرکت گوگل و توییچ نگرانی های در مورد استحکام قرارداد در آینده داشته باشند. از همین رو صحبت ها سر مبلغ مربوط به زمان فسخ قرارداد ادامه پیدا می کند اما هیچ نتیجه ای دست نمی دهد و در آخر توییچ به آمازون می رسد.

آمازون و توییچ در یک سال گذشته قدم های بلندی در جهت افزایش حوزه های فعالیت شان برداشته اند. برای مثال آمازون پا به دنیای بازی گذاشته و توییچ هم شروع به استریم کنسرت های موسیقی کرده است. نتیجه این همکاری طی ماه های آینده نشان دهنده طرز نگاه آمازون به آینده صنعت ویدیوگیم خواهد بود.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato