آمازون سرویس استریم Twitch را به مبلغ 970 میلیون دلار خریداری کرد

آمازون سرویس استریم Twitch را به مبلغ 970 میلیون دلار خریداری کرد

بر اساس شایعاتی که ماه گذشته منتشر شد، گوگل در مراحل انتهایی مذاکره با Twitch برای خرید این سرویس بود. اما در نهایت این اتفاق رخ نداد و شب گذشته مشخص شد که آمازون، نوییچ را به مبلغ 970 میلیون دلار خریداری کرده است.

جف بزوس، موسس و مدیر عامل آمازون با تایید این خرید، از تکمیل قرارداد در نیمه دوم سال 2014 خبر داد و گفت: "پخش و تماشای گیم پلی پدیده ای جهانی است و توییچ پلتفرمی ساخته که ده ها میلیون نفر را دور هم جمع کرده که میلیاردها دقیقه از گیم پلی بازی ها را در هر ماه تماشا می کنند. از مسابقات The International گرفته تا رکورد شکنی در ماریو و کنفرانس های بازی مثل E3. و شگفت انگیز است که توییچ فقط 3 سال دارد. همانند توییچ، ما هم روی مشتریان مان وسواس داریم و علاقه مندیم که متفاوت فکر کنیم، به جلوتر نگاه می کنیم، از آن ها یاد می گیریم و کمک شان می کنیم که سریع تر حرکت کنند و بدین ترتیب سرویس های جدیدی برای جامعه گیمینگ تولید کنند."

امت شیر، مدیر عامل توییچ در رابطه با این اتفاق نامه ای طولانی در وبسایت شرکت منتشر کرد که قسمت هایی از آن در رابطه با آینده گیمینگ و رابطه با آمازون است:

آمازون و توییچ هر دو به آینده گیمینگ اعتقاد دارند. قسمتی از آمازون بودن به ما اجازه می دهد که حتی بیشتر از آنچه در توان داشتیم برای جامعه مان انجام دهیم. ما قادر خواهیم بود ابزار ها و سرویس ها را با سرعت بیشتری نسبت به زمانی که مستقل بودیم بسازیم. این تغییر، معنای زیادی برای کاربران خواهد داشت و اجازه می دهد توییچ را در اختیار افراد بیشتری در سراسر جهان قرار دهیم.

آمازون اخیرا فعالیت هایش را در حوزه بازی های ویدیویی افزایش داده و با خرید استودیو بازی سازی دابل هلیکس، به فرآیند ساخت و توسعه سرعت بخشیده. در سوی دیگر، آمازون فایر تی وی، پتانسیلی هم به عنوان یک دستگاه سرگرمی دارد و تیم سازنده قطعا از آن مطلع است.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.