تماشا کنید: ویدئویی از عملکرد منوی استارت در ویندوز ۹

احتمالا روز گذشته از تصاویری از ویندوز ۹ مایکروسافت که به تازگی درز کرده اند را در دیجیاتو مشاهده کرده اید. امروز اما سایت آلمانی WinFuture ویدئویی دو و نیم دقیقه ای از عمکرد منوی استارت این نسخه جدید از ویندوز منتشر کرده است. در این ویدئو منوی استارت در حالت پیشفرض شبیه نسخه های پیشین ویندوز است اما امکانات تازه ای نیز به آن اضافه شده.

منوی استارت ویندوز ۹ آنطور که از این ویدئو بر می آید در کنار ظاهر قدیمی منوی استارت امکان اضافه کردن آیکن های کاشی شکل و همینطور ویجت های مختلف نیز به منوی استارت آمده است. به علاوه شما می توانید در همین منو سیستم را ریستارت و خاموش کنید و این کلید ها دیگر مانند ویندوز های ۸ و ۸٫۱ مخفی نیستند.

همچنین در این منو می توان اعمالی همچون پین کردن اپ ها و تغییر اندازه کاشی ها را نیز مد نظر قرار داد و به راحتی کاشی ها را جابجا کرد. البته امکان دسترسی به منو بدون استفاده از هیچ گونه ویجت یا کاشی نیز وجود دارد که یادآور منوی ویندوز در نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل است.

win9startmenunotiles.0

با وجود اینکه ظاهری که از ویندوز ۹ در این ویدئو دیده می شود مربوط به نسخه های مخصوص تبلت نیست، اما امکان استفاده از منوی استارت در قالب کاشی ها نیز وجود دارد که برای کاربرانی که بیشتر از کیبرد برای کار با کامپیوتر استفاده می کنند مناسب و کاربردی است. برای تبدیل منوی ویندوز به قالب مترو می توان از بخش تنظیمات نوار وظیفه در تبی که مربوط به منوی استارت است گزینه use the Start menu instead of the Start screen را تیک زد.

ویدئوی این مطلب را از دست ندهید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/windows-9-video-demo-features-start-menu.mp4"]

ویجیاتو

نظرات ۴۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟