لری پیج در پی بازتعریف شکل جدیدی از فرودگاه ها و شهرهای فعلی است

پس از پروژه هایی مانند خودروهای بدون راننده و بالون هایی برای رساندن اینترنت به مناطق دوردست که به قدر کافی جاه طلبانه به نظر می رسیدند، ظاهرا لری پیج -مدیر عامل گوگل- در پشت صحنه مشغول آماده سازی یک پروژه جدید در گوگل است.

گزارشات اولیه نشان می دهد لری پیج از حدود یک سال پیش در حال کار روی پروژه ای به نام Google 2.0 است. پروژه ای که به نظر می رسد بزرگترین و پرچالش ترین کاری است که گوگل قصد انجامش را کرده است. در مقیاس بزرگ، آقای پیج شکل و مدل جدیدی از شهرها و فرودگاه ها را متصور است. اینکه چنین پروژه هایی چطور می تواند سودآور باشد چیزی است که رئیس گوگل در بخش دیگری تحت عنوان پروژه Google Y مشغول تحقیق و بررسی در مورد آن است که بتواند در برنامه ای بلند مدت تر از پروژه Google X آن را به ثمر نشاند.

هیچکدام از موارد جذاب ذکر شده نمی توانند بازدهی اقتصادی مشخصی داشته باشند، حداقل نه به این زودی. اگر بخواهیم کمی واقع بین تر باشیم، اهداف این پروژه در طول جلسات و تحقیقات روی Google 2.0 در آینده نزدیک در حد بحث هستند. برای مثال لری پیج معتقد است که دقت ابزارهای موقعیت یاب باید تا خطای چند اینچی کاهش یابد. این باعث می شود که شناسایی افراد در نزدیکی ما با دقت بیشتری انجام شود و فروشگاه ها با استفاده از این داده ها بتوانند محیط های سفارشی تر شده ای را برای مشتری جدیدی که به آنجا قدم می گذارد ایجاد کنند.

همچنین همانطور که اپل روی TouchID کار کرده، لری پیج نیز مشغول کار بر روی امنیت و احراز هویت بیومتریک است. پتانسیل قرار دادن سنسورهای شناسایی افراد روی ساعت هوشمند وجود دارد. این تکنولوژی های جدید می توانند به خوبی جایگزین گزینه های ناامن قدیمی -و البته فعلی- مانند نوشتن پسورد شوند.

نظرات ۳۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟