کتاب های تاثیر گذار روی موفق ترین کارآفرین ها

مردم قدرتمند در کسب و کار، مقدار زیادی از اوقات فراغتِ محدودِ خود را در فضایی آرام و پر تعمق می گذرانند و این فضا، جایی نیست جز غرقه ی یک کتاب خواندنی.

به عنوان نمونه، سومین ثروتمند دنیا، وارن بافت، گفته است که 80 درصد روز خود را با خواندن کلمات نوشته شده می گذراند.

در ادامه این مطلب از برخی پیشرو های آمریکایی خواسته شده تا کتاب های تاثیر گذار و مورد علاقه شان را به ما معرفی کنند.

با دیجیاتو همراه باشید.

«وارن بافِت»، مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی: "سرمایه گذاری هوشمند" نوشته بنجامین گراهام

هنگامی که بافت 19 سالش بود، یک نسخه از کتاب intelligent investor نوشته بنجامین گراهام، افسانه وال استریت به دستش رسید.

او از این لحظه به عنوان یکی از خاطره انگیز ترین لحظات زندگی اش یاد می کند، چرا که او از چهارچوبی که داخل این کتاب بود، برای سرمایه گذاری هایش استفاده کرد.

به گفته بافت: "سرمایه گذاری موفق در طول زندگی، به یک آی کیو استراتوسفری [یا فضایی]، بینش های غیر معمول در کاسبی و یا اطلاعات داخلی نیاز ندارد. چیزی که لازم است یک چهارچوب فکری برای تصمیم گرفتن و توانایی دور نگه داشتن احساسات آسیب زننده به آن است. این کتاب به صورت دقیق و شفاف، چهارچوب مناسب را تجویز می کند. شما باید انضباط [یا دیسیپلین] احساسی داشته باشید."

berkshire-hathaway-ceo-warren-buffett-the-intelligent-investor-by-benjamin-graham_resize

زبان اصلی این کتاب را می توانید از آمازون بخرید.

 

مدیر عامل سابق مایکروسافت، «بیل گیتس»: "ماجراهای کسب و کار: دوازده قصه کلاسیک از دنیای وال استریت" نوشته جان بروکس

به گفته گیتس این کتاب  به او یادآوری می کرد که پایه های یک کاسبی موفق، صرف نظر از زمان،  باید محکم و استوار باشد.

او می نویسد:

در هرتلاشی برای کسب و کار، مورد ضروری و پایه ای، فاکتور انسانی است. اینکه شما تنها محصولی کامل، برنامه ریزی تولید و بازاریابی داشته باشید، مهم نیست. هنوز هم شما برای اجرای این برنامه ها نیاز به اشخاص مناسب و درست دارید.

former-microsoft-ceo-bill-gates-business-adventures-twelve-classic-tales-from-the-world-of-wall-street-by-john-brooks_resize

این کتاب را به زبان اصلی از آمازون می توانید تهیه کنید.

 

مدیر عامل آمازون، «جف بزوس»: "بازمانده روز" نوشته کازوئو ایشیگورو

هنگامی که از بزوس خواسته شد تا تاثیر گذارترین کتاب در زندگی اش را بگوید، کتابی که نام برد، مربوط به کسب و کار نبود. او در مورد یک رمان گفت. رمان "بازمانده روز" که به سن، حافظه، جنگ، عشق و بریتانیا می پردازد.

مدیر عامل آمازون می گوید: "پیش از خواندن این کتاب، فکر نمی کردم رمان کامل امکان وجود داشته باشد. من مجذوبش شدم: ایده دست آورد های غیر ممکن."

آمازون، جایی که نوع جدیدی از خرده فروشی را پایه گذاری کرد. به نظر می رسد کسب و کار او نیز به دور از ذهن ها دست یافته است.

amazon-ceo-jeff-bezos-the-remains-of-the-day-by-kazuo-ishiguro_resize

کتاب را به زبان اصلی از آمازون و ترجمه کتاب را از اینجا می توانید تهیه کنید.

 

«تونی هسیه»، مدیرعامل شرکت Zappos: "رهبری قبیله ای: نفوذ گروه های طبیعی برای ساخت یک سازمان پر رونق" نوشته دیو لوگان، جان کینگ و هلی فیشر-رایت.

هسیه می گوید که یکی از کتاب های مورد علاقه اش Tribal Leadership است، این کتاب یک رویکرد انسان شناسی را دنبال می کند که مردم چگونه در سازمان ها گروه تشکیل می دهند.

به گفته او: "«رهبری قبیله ای» انبوه کارهایی که ما به صورت غریزی انجام می دهیم را مدون کرده و به این شکل یک چهارچوب عالی را برای همه شرکت ها فراهم می کند تا فرهنگ آن شرکت را به سطح بعدی ارتقا دهد."

zappos-ceo-tony-hsieh-tribal-leadership-leveraging-natural-groups-to-build-a-thriving-organization-by-dave-logan-john-king-and-halee-fischer-wright

این کتاب را به زبان اصلی از آمازون می توانید تهیه کنید.

 

مدیر عامل کوکا کولا «موتار کنت»: "برآمدن پول: تاریخ مالی جهان" نوشته «نیال فرگوسن»

کنت کتاب "برآمدن پول" را توصیه می کند که توسط نویسنده انگلیسی نیال فرگوسن نوشته شده است. این کتاب نقش پول از زمان بین انهرین تا به امروز را دنبال می کند.

او می گوید: "من مشاهدات اقتصادی کتاب را دوست دارم، یکی از بهترین هاست."

coca-cola-ceo-muhtar-kent-the-ascent-of-money-a-financial-history-of-the-world-by-niall-ferguson_resize

کتاب را به زبان اصلی از آمازون و ترجمه کتاب را از اینجا می توانید تهیه کنید.

 

مدیر عامل OWN network «اپرا وینفری»: "کشتن مرغ مقلد" (یا کشتن مرغ مینا) نوشته هارپر لی

هنگامی که وینفری یک دختر بچه کوچک بود، کتاب های مورد علاقه اش داستان های قدیمی هارپر لی بود.

او می گوید: "یادم می آید کتاب را می خواندم، به کلاس می رفتم و نمی توانستم درباره اش حرف نزنم. وقتی کلاس هشتم یا نهم بودم این کتاب را خواندم و می خواستم که همه بچه های دیگر را هم مجبور کنم آن را بخوانند. من آنقدر این کار را دوست داشتم که هم اکنون هم یک باشگاه کتاب دارم و احتمالا از هنگامی که این کتاب را خواندم شروع به این کار کردم."

own-network-ceo-oprah-winfrey-to-kill-a-mocking-bird-by-harper-lee_resize

این کتاب را به زبان اصلی از آمازون می توانید تهیه کنید.

 

مدیر عامل فیس بوک «مارک زوکربرگ»: "انه اید" نوشته ویرژیل

شاید به نظر نرسد، اما مارک زوکربرگ سلیقه کتابی کلاسیک دارد.

کتاب مورد علاقه او "انه اید"  توسط ویرژیل شاعر حماسی روم باستان نوشته شده.  این منظومه حماسی دربردارنده داستان انه‌اید ( فرزند ونوس یا همان آفرودیت و پهلوان تروایی، آنشیز) پهلوان به‌جا مانده تروایی است که در زمان سوختن تروا در آتش پدر خود، آنشیز را به دوش گرفته و نجات یافت در حالی‌که در آن حادثه همسر خویش را از دست داد. او پس از ماجراهایی طولانی توانست خود را به نواحی ایتالیا برساند. این منظومه توسط میرجلال‌الدین کزازی به فارسی ترجمه گردیده‌است.

facebook-ceo-mark-zuckerberg-the-aeneid-by-virgil

کتاب را به زبان اصلی از آمازون و ترجمه کتاب را از اینجا می توانید تهیه کنید.

 

مدیر عامل اکسون موبیل، «رکس تیلرسون»: "اطلس شانه بالا انداخت" نوشته آین رند

تیلرسون مدیر اجرایی، که سالانه 28 میلیون دلار درآمد دارد، از "اطلس شانه بالا انداخت" به عنوان کتاب مورد علاقه اش یاد می کند.

او و «پاول رایان» مردان بسیار پر قدرتی هستند که این کتاب را به عنوان کتاب مورد علاقه شان معرفی کرده اند. اما با توجه به محتوای این کتاب، انتخابش خیلی هم غیر منتظره نیست.

این رمان آمریکایی پادآرمان‌شهری را می‌کاود که در آن برخی از ثروتمندترین شهروندان از پرداخت مالیات‌هایی را که روز به روز زیادتر می‌شوند سرباز می‌زنند، مقررات دولتی را رد می‌کنند و صنایع حیاتی شان را محو و تعطیل می‌کنند. این تعطیلی یک وضعیتی را به ذهن متبادر می‌کند که اگر اطلسافسانه ای (که افلاک بر دوشش است) از بالا نگه داشتن آسمان سرباز می‌زد رخ می‌داد.

book

کتاب را به زبان اصلی از آمازون می توانید تهیه کنید.

 

مدیرعامل آی مکس، «ریچارد جلفاند»: "زندگی" نوشته کیت ریچارد و جیمز فاکس

ریچارد عاشق شرح حال گیتاریست گروه موسیقی رولینگ استونز، کیت ریچارد است.

جلفاند می گوید: "این مرد یک زندگی شدیدا انتخابی و جالب دارد که هیچکس تا به حال تجربه اش نکرده است."

imax-ceo-richard-gelfond-life-by-keith-richards-and-james-fox

کتاب را به زبان اصلی از آمازون می توانید تهیه کنید.

مطالب مرتبط

۵ روش کارآمد و ساده برای افزایش انگیزه کارکنان

دنیا پر از کارمندانی است که جز دریافت حقوق انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند. این بی‌انگیزگی دلایل مختلفی از عدم امید به پیشرفت تا نادیده گرفتن تلاش‌ها و احساس عدم حمایت از سوی سازمان دارد اما در نهایت همه آنها به کاهش بازدهی پرسنل و کل مجموعه منجر می‌شوند.بر اساس مطالعه‌ای از موسسه «دیل کارنگی»... ادامه مطلب

چطور در محیط کار همکار خوبی باشیم؟

منزوی بودن در محیط کار برای کمتر کسی خوشایند است به ویژه اگر دلیل آن این باشد که از سوی دیگر همکاران پذیرفته نشده‌اید. اگر احساس می کنید همکارانتان شما را در جمع خود راه نمی‌دهند، شاید نیاز باشد برای بهبود روابطتان با آنها راهکارهایی را که در ادامه مطرح شده در پیش بگیرید.رفتارهای آزار... ادامه مطلب

با این ۵ روش حافظه خود را تقویت کنید

فراموش کردن لیست خرید، شماره تماس، مطالب درسی یا تاریخ تولید عزیزان مشکلی است که گریبان گیر بسیاری از ما شده اما با استفاده از چند تکنیک ساده و تقویت حافظه می‌توان حتی همه مطالب را به راحتی به خاطر سپرد.«Nelson Dellis» که با به خاطر سپردن عدد پی تا ۱۰ هزار رقم و صدها... ادامه مطلب

چطور ارزش خود را در محیط کار ارتقا دهیم؟

همه ما به دنبال ارتقای ارزش خود در محیط کار هستیم چرا که در این صورت مسیر ارتقای شغلی هموار شده و شانس افزایش دستمزد هم بیشتر می‌شود. برخی ممکن است برای نشان دادن ارزش خود سراغ راه‌های اشتباهی نظیر بر عهده گرفتن مسئولیت های بیش از حد یا تخریب همکاران بروند که نه تنها... ادامه مطلب

۶ راه برای متقاعد کردن دیگران به انجام خواسته شما

اگر شما جزو کسانی نباشید که تارک دنیا شده و در گوشه‌ای عزلت اختیار کرده‌اید، احتمالا خواسته‌های بسیاری دارید که شامل استخدام در شغل دلخواه و ارتقای شغلی و اگر از مخاطبان کم سن‌تر دیجیاتو باشید داشتن موبایل، کنسول و کامپیوتر قوی‌تر می‌شود.شاید رسیدن به این خواسته‌ها تا حدودی دور از دسترس به نظر برسد... ادامه مطلب

۷ راه برای افزایش اعتماد به نفس در مصاحبه استخدامی

پیدا کردن شغل آنقدر سخت شده که مصاحبه استخدامی برای هر کس می‌تواند دلهره‌آور باشد. این استرس اگر در حد معقول باشد به نفع افراد تمام می‌شود اما اغلب اوقات به حدی می‌رسد که ورق برگشته و مصاحبه به یک شکست تمام عیار بدل می‌شود. اگر تصور حضور در مصاحبه استخدامی ضربان قلب شما را... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۵۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟