تماشا کنید: ربات کوچکی با توانایی هدایت هواپیمای مجازی

تماشا کنید: ربات کوچکی با توانایی هدایت هواپیمای مجازی

تماشا کنید: ربات کوچکی با توانایی هدایت هواپیمای مجازی

صنعت رباتیک و اتوماسیون در همه ابعاد زندگی در حال ظهور است و حالا به نظر می رسد این فن آوری در کنترل هواپیما هم در حال باز کردن راه خود است. البته سیستم پرواز خودکار همین الان هم وجود دارد اما به هر صورت وجود یک خلبان در تمامی پروازها اجباری است.

حال محققان کره جنوبی توانسته اند یک ربات بسازند که در وحله اول توانست یک هواپیمای مجازی را از ابتدا تا انتهای پرواز به خوبی هدایت کند. این ربات کوچک که Pibot (ترکیب Pilot و Robot به معانی خلبان و ربات) نام گرفته، به وسیله کنترل کننده های واقعی و اتصال به یک شبیه ساز پرواز، یک هواپیمای ملخی را با کمی مداخله انسانی به پرواز درآورده و به زمین بنشاند. پیت بات از طریق دوربین می تواند به وضعیت هواپیما اشراف داشته باشد و نسبت به تصویری که می بیند، وظیفه هدایت آن را به انجام برساند.

این ماشین کوچک در حال حاضر می تواند هواپیمای شبیه سازی شده را کنترل کند و فعلا نمی توان انتظار داشت نقش یک خلبان واقعی را برعهده بگیرد. اما این موضوع می تواند به عنوان نقطه شروع اتوماسیون پرواز به حساب آورد. تصور کنید پیت بات روز به روز توانایی ها و مهارت های خلبانی بیشتری را فرا بگیرد و روزی به طور کامل جایگزین خلبان انسانی شود.

در انتها شما را به تماشای ویدیوی نحوه عملکرد پیت بات دعوت می کنم.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Humanoid-Robot-Learning-to-Fly-Real-Airplanes.mp4"]

 

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل