سامسونگ معتقد است تا سال آینده ابزارهایش استفاده از Wi-Fi را متحول خواهند کرد

سامسونگ این روزها رویایی تازه ای را در سر می پروراند و آن چیزی نیست جز جا به جایی فایل مرتبط به فیلم های سینمایی با کیفیت HD بین تلفن های هوشمند و در ظرف چند ثانیه، برند کره ای بر این باور است که می تواند این مسئله را تا سال ۲۰۱۵ تحقق بخشد.

کمپانی یاد شده در بیانیه ای در روزهای پایانی هفته ی جاری اعلام داشت به صورت تئوری بر اساس استاندارد وای فای ۶۰ گیگاهرتزی 802.11ad سرعت استفاده از شبکه رقمی برابر ۴.۶ گیگابیت بر ثانیه است و این رقم بسیار سریعتر از نسل های پیشین محسوب می شود.

اما وجود دیوارها و موانع گوناگون سبب کاهش مقدار یاد شده می شود و دستیابی به آن را غیر ممکن می سازد. اکنون سامسونگ مدعی است با بهره گیری از یک طراحی جدید در مدار موج های میلی متری، بهبود آنتن مرتبط به پوشش وای فای و بکارگیری اولین تکنولوژی فرم دهنده مایکرو بیم محدودیت های پیش روی استاندارد وای فای را برداشته و توانسته است آن را متحول نماید.

سرور ابری

کره ای ها معتقدند بر مبنای این دستاورد جدید سرعت انتقال فایل از طریق وای فای بین تلفن هوشمند می تواند به ۵۷۵ مگابایت بر ثانیه برسد و این به معنی جا به جایی یک فایل یک گیگابایتی تنها ظرف ۳ ثانیه خواهد بود.

کیم چانگ یونگ، از مدیران بخش تحقیق و توسعه ی سامسونگ، در همین رابطه می افزاید بالاخره راه حلی را پیدا کرده ایم که بتوانیم از باند ۶۰ گیگاهرتزی بهره ی مناسب و واقعی ببریم. نسل بعدی محصولات شرکتمان استفاده یی متفاوت از تکنولوژی وای فای را فراهم می آورند و محدودیت های پیشن همگی از سر راه برداشته خواهند شد.

در حالیکه سامسونگ مشغول پیاده سازی دستاوردهای جدیدش در زمینه ی ارتباط وای فای است در هفته ی جاری مشخص گردید کمپانی یاد شده در ازای استفاده از پتنت های متعلق به مایکروسافت در تلفن های هوشمند اندرویدیش سالیانه ۱ میلیارد دلار به اهالی رد موند می پردازد. بعید نیست سامسونگ سعی کند رقم یاد شده را از طریق دستاوردهای تازه اش در مباحثی که به آن اشاره نمودیم به نحوی جبران نماید.

همچنین مایکروسافت و سامسونگ اخیراً در رابطه با بحث پتنت ها دچار چالش های تازه ای شده اند و کارشان به دادگاه کشیده است.

سرور ابری

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟