بهترین ویژگی مخفی Hyperlapse: تثبیت لرزش دست ها

مدتی پیش، به شما از انتشار اپلیکیشن Hyperlapse توسط Instagram خبر دادیم. همانطور که می دانید، امکان ساخت فیلم های Time-Lapse با این اپلیکیشن کاربردی مهیا است. اما اگر می خواهید از بهترین ویژگی آن لذت ببرید، سرعت فیلم را بالا نبرید. نتیجه این کار، یکی از بهترین ویدیو های ثبت شده توسط تلفن های هوشمند است؛ نتیجه ای که به دست آوردن آن از راه های دیگر نیاز به تجهیزاتی گران قیمت دارد.

Instagram این تکنولوژی را ‘تثبیت سینمایی’ می خواند و توضیحاتی در این باره در وبلاگ خود ارائه کرده است. ابزاری مانند ‘تثبیت پیچ و تاب’ از Adobe، برای محاسبه لرزش از پیکسل ها استفاده می کنند، در حالیکه هایپرلپس از قابلیت محاسبه با استفاده از داده های ژیروسکوپ بهره می برد. در واقع، این اپلیکیشن با استفاده از اطلاعات مربوط به لرزش دست های شما، سعی می کنید کادر را تا جای ممکن ثابت نگه دارد. فیلم با کیفیت 1080p ثبت شده، اما خروجی کیفیتی معادل 720p دارد. پیکسل های اضافی، فدای تثبیت لرزش دستان در ویدیو می شوند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Hyperlapse-secret-best-feature-fixing-your-shaky-hands-TheVerge.mp4"]

با توجه به ابزار های مورد نیاز برای ثبت ویدیویی با این ثبات به وسیله دوربین های فیلمبرداری حرفه ای و گران قیمت، نتیجه نهایی واقعا قابل توجه است. بهترین قسمت این موضوع نیز این است که ویدیوی ثبت شده توسط اپلیکیشن مذکور، مثالی از وضعیت فعلی صنعت ثبت ویدیو توسط تلفن های هوشمند است؛ که بیشتر مردم این روز ها از آن استفاده می کنند.

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟