استارت آپی که اسلحه های گرم را هوشمند خواهد کرد

یک استارت آپ در دره ی سیلیکون روز جمعه اعلام داشته است آژانس های پلیسی در ایالات متحده مشغول تست کردن محصولی جدید از این شرکت هستند که بر مبنای آن یک سنسور در اسلحه ی افسران پلیس قرار گرفته و سلاح این افراد را هوشمند می سازد.

سنسور تولید شده توسط کمپانی Yardarm Technologies بسیار کوچک بوده و با قرار گرفتن در درون اسلحه به فردی که در مرکز کنترل مستقل است اطلاعاتی مانند محل استقرار فیزیکی آن، خارج شدن از وضعیت ضامن و شلیک شدن گلوله را اطلاع می دهد. علاوه بر موارد ذکر شده این سنسور قادر است جهت شلیک را نیز به ثبت برساند و با اطلاعات زنده یی که فراهم می آورد فرماندهان را در رهبری عوامل عملیاتی خود یاری می رساند.

Yardarm Technologies که تنها ۱۰ کارمند دارد و محل استقرارش در Capitola ایالت کالیفرنیا واقع شده بر این باور است دستاوردش تحقیق در مورد صحنه های مرتبط به ارتکاب جرم را نیز بسیار آسان تر خواهد نمود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اداره ی پلیس سانتاکروز کانتی در کالیفرنیا و Carrollton در تگزاس اولین مکان هایی هستند که سلاح های خود را به سنسور مورد بحث مجهز خواهند نمود. جیم شف (Jim Schaff) نایب رئیس کمپانی Yardarm در همین رابطه توضیح می دهد با متصل شدن اسلحه های گرم به فضای ابری یا همان کلاود ما به سازمان های مربوطه این امکان را داده ایم تا امنیتی مضاعف را برای افسران خود فراهم بیاورند و البته جامعه بتواند بیش از گذشته به این افراد اعتماد نماید.

در روز نهم آگوست سال جاری در شهر فرگوسن ایالت میسوری افسران پلیسی که در تعقیب جوانی ۱۸ ساله با نام مایکل براون بودند به روی آتش گشودند و سبب مرگ وی گشتند. این اتفاق جنجال های بسیاری را به همراه داشت، زیرا شاهدانی وجود داشتند که می گفتند افسران به عمد و از سر نژاد پرستی براون را به قتل رسانده اند در حالیکه خود این افراد منکر قضیه ی یاد شده بودند.

در پاسخ به اعتراضات مردمی اداره ی پلیس شهر فرگوسن متعهد شد افسران خود را مجهز به دوربین هایی که قابلیت نصب بر روی بدن را دارند کند تا بتواند فعالیت های روزانه ی آنها را به صورت کامل به ثبت برساند. کمی بعد اکثر ادارات پلیس در سایر نقاط ایالات متحده نیز اقدام مشابهی را آغاز نمودند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/yardarm-tech.mp4"]

اکنون سنسور تولید شده توسط Yardarm در کنار اطلاعاتی که توسط دوربین متصل به بدن افسران تهیه می شود می تواند جزئیات بسیار کاملی از عملکرد این افراد را فراهم آورده و از ارتکاب هر نوع جرمی توسط آنها جلوگیری نماید.

سنسور مذکور در قبضه ی اسلحه جایگذاری شده و از طریق بلوتوث به یک تلفن هوشمند رسمی که توسط نیروهای پلیس حمل می شود متصل خواهد بود. این موبایل دیتای به دست آمده را به سرورهایی که توسط Yardarm تهیه شده اند ارسال کرده و سپس داده ها از آنجا به سمت اداره ی پلیس مرتبط روانه می گردند.

این استارت آپ ۱۸ ماهه تا کنون توانسته ۱.۵ میلیون دلار سرمایه را جذب نماید و امیدوار است با تمرکز بر بازار اسلحه های گرم بتواند در آینده یی نزدیک بدل به یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه ی مرتبطش گردد.

تمرکز اولیه Yardarm بر روی تکنولوژی بود که به مالکین اسلحه های گرم این امکان را می داد تا در صورت به سرقت رفتن سالاحشان آن را از راه دور قفل کرده و از کار بیاندازند و سبب پخش شدن صدای زنگ هشدار از آن گردند.

مطالب مرتبط

انگلیسی‌ها زیر ذره‌بین؛ پلیس در تمام لندن دوربین تشخیص چهره نصب می‌کند

طرح پلیس لندن برای استفاده دائمی از دوربین های تشخیص چهره با انتقاد گروه های مدافع حریم خصوصی مواجه شده و آنرا تهدیدی برای آزادی های مدنی خوانده اند.پلیس متروپولیتن لندن با موفق خواندن طرح آزمایشی استفاده از دوربین های تشخیص چهره در سطح این شهر، از آمادگی خود برای پیاده سازی دائمی آنها خبر... ادامه مطلب

پلیس فدرال آمریکا بدون کمک اپل دو دستگاه آیفون 11 را قفل گشایی کرد

حتما خاطرتان هست که در سال ۲۰۱۶ اپل درخواست دادگاهی مبنی بر کمک به وزارت دادگستری آمریکا و قفل گشایی آیفون متعلق به یکی از تیراندازان سن برناردینو را نپذیرفت؟ در آن زمان FBI موفق شد که نهایتا بدون کمک اپل به اطلاعات درون آن آیفون دست پیدا کند. حالا چهار سال از آن اتفاق... ادامه مطلب

در آزمایشگاه ۱۰ میلیون دلاری پلیس نیویورک برای قفل‌گشایی آیفون چه می‌گذرد؟

به نظر می‌رسد صبر پلیس نیویورک سر آمده و آن‌ها برای باز کردن قفل آیفون‌ها، خود دست به کار شده‌اند. دادستان منطقه‌ای منهتن عقیده دارد آیفون‌ها در دل خود شواهد و مدارک زیادی جای داده‌اند، در نتیجه باید رمزگشایی شوند. از همین رو او اخیرا از آزمایشگاهی ۱۰ میلیون دلاری رونمایی کرده که به صورت... ادامه مطلب

متهم ردیف اول پرونده سکه ثامن به پانزده سال حبس و مجازات تکمیلی محکوم شد

وکیل مدافع شاکیان پرونده سکه ثامن اعلام کرد رای بدوی پرونده ثامن امروز ابلاغ شده و بر اساس آنچه که در رای صادره آمده، علاوه بر مجازات اصلی متهم ردیف اول که شامل ۱۵ سال حبس و جزای نقدی و رد مال است؛ مجازات تکمیلی برای متهم ردیف اول نیز در نظر گرفته شده است.«رسول کوهپایه زاده»... ادامه مطلب

دژ پرنده در جنگ جهانی دوم؛ با بمب‌افکن افسانه ای B-17 بیشتر آشنا شوید

در جریان جنگ جهانی دوم، آسمان سراسر اروپا پر شده بود از هواپیماهای جنگی و چند موتوره. بمب‌افکن‌های بریتانیایی Lancaster و Halifax در کنار B-24 آمریکایی و دیگر هواپیماهای جنگی، به شکلی خستگی‌ناپذیر کارخانه‌ها و زیرساخت‌های آلمان را هدف قرار می‌دادند.با این حال یک بمب‌افکن به وسواسی برای یک ملت تبدیل شد و امروز به... ادامه مطلب

نیروی هوایی آمریکا موشک مافوق صوت جدیدش را با موفقیت آزمایش کرد

نیروی هوایی ارتش آمریکا توانسته با موفقیت تست‌های زمینی موشک X-60A را پشت سر بگذارد. بر اساس گفته‌های نیروی هوایی آمریکا، در آینده این موشک مافوق صوت راهی ارزان‌قیمت و بهینه برای دستیابی به سرعتی فراتر از ماخ ۵ را در اختیار ارتش این کشور قرار خواهد دارداین تست موفقیت‌آمیز قرار است توسعه دست‌یابی به تکنولوژی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟