چیپست های صرفه جو و ۱۶ نانومتری موبایل در سال ۲۰۱۵ از راه می رسند

چیپست های صرفه جو و ۱۶ نانومتری موبایل در سال ۲۰۱۵ از راه می رسند

چیپست های صرفه جو و ۱۶ نانومتری موبایل در سال ۲۰۱۵ از راه می رسند

کمپانی TSMC دست به معرفی پردازنده های ۱۶ نانومتری زده است که تقریباً ۴۰ درصد سریعتر از پردازنده های ۲۹ نانومتری فعلی A8 به کار رفته در محصولات اپل و اگزینوس ۷ موجود در دستاوردهای سامسونگ هستند.

علاوه بر این پردازنده ی یاد شده میزان مصرف انرژی اش نیز ۵۰ درصد کاهش یافته که همه ی این موارد خبر از تحولی به نسبت بزرگ در موبایل های نسل آتی می دهند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

معماری ۱۶ نانومتری جدید متعلق به TSMC احتمالاً تا اواخر ماه جاری مجوز های لازم را کسب کرده و آماده ی بکارگیری در تولیدات مشتریان این کمپانی خواهد شد. چیپست های ۱۶ نانومتری تازه از راه رسیده امکان بهره گیری از هسته های Cortex A57 از ARM را با سرعت پردازشی ۲.۳ گیگاهرتز را فراهم آورده و در کنار آنها نیز می توان از هسته های صرفه جوی Cortex A53 به کار بست، بر مبنای معماری یاد شده میزان مصرف این دو نوع هسته در کنار هم تنها به ۷۵ میلی وات خواهد رسید.

با ذکر این موراد به زودی شاهد موبایل هایی خواهیم بود که در مصرف باتری به مراتب از محصولات امروزی صرفه جو تر شده اند و می توانند ساعات بیشتری را روشن بمانند.

باید دید در آینده کوالکام، اپل و حتی سامسونگ به چه صورت از تکنولوژی تازه به دست آمده ی TSMC در چیپست های خود بهره خواهند گرفت و آیا تا آن حدی که در بیانه های خبری ادعا شده پرچمداران بعدی از نظر توان پردازشی و همینطور صرفه جویی در مصرف انرژی ارتقا خواهند یافت یا خیر.

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل