تولید 14 مگاوات برق خورشیدی در کشور

تولید 14 مگاوات برق خورشیدی در کشور

به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی ریاست جمهوری از سال قبل تا کنون ۱۴ مگا وات برق خورشیدی در کشور تولید شده است.

یوسف آرمودلی در مراسم افتتاح نیروگاه فتوولتائیک مستقر در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: تا به حال مجوز تولید یک هزار مگاوات برق خورشیدی را به بخش خصوصی دادیم اما به خاطر اینکه شرکت های خصوصی نمی توانند از بانک ها وام بگیرند تا کنون قادر نبودند در این حوزه به درستی سرمایه گذاری کنند.

در ادامه دیجیاتو را بخوانید.

وی ادامه داد: تا به حال بخش خصوصی توانسته ۵۱۴ کیلو وات برق خورشیدی در کشور تولید کند که باید این مقدار افزایش یابد.

آرمودلی در مورد باتری های خورشیدی موجود در کشور گفت: صفحه های خورشیدی تا کنون از کشورهای خارجی تامین شده است اما شرکت های داخلی در شهرهای یزد، شیراز و بیرجند کار تولید باتری های خورشیدی را انجام می دهند تا از واردات این محصول بی نیاز شویم.

وی درباره این تولید افزود: هر چند که خود صفحات خورشیدی در داخل کشور تولید می شود اما برای قطعات سل که از مونوسیلیکون یا پلوسیلیکون ساخته می شوند نیاز به واردات از خارج هستیم . زیرا سل های تولید داخلی در مرحله آزمایشگاهی بوده و هنوز تجاری سازی نشده است.

به گفته این مقام مسئول معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در یکسال اخیر باتری های خورشیدی که توان تولید معادل ۱۴ مگاوات برق را دارند، در تهران نصب و راه اندازی شده است.

نظرات ۳۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato