دوربین آیفون نسل بعدی از تکنولوژی لنز دو گانه بهره خواهد برد [شایعه]

دوربین آیفون نسل بعدی از تکنولوژی لنز دو گانه بهره خواهد برد [شایعه]

دوربین آیفون نسل بعدی از تکنولوژی لنز دو گانه بهره خواهد برد [شایعه]

شایعات خبر از این می دهند که دوربین نسل بعدی تلفن هوشمند آیفون احتمالاً بدل به یک محصول منحصر به فرد خواهد شد. جان گروبر (John Gruber) در پستی در وبلاگ خودش آورده است که برخی منابع به او اطلاع داده اند اپل در حال کار بر روی یک سیستم دوربین مجهز به لنز دوگانه است تا بتواند آن را در نسل بعدی آیفون که احتمالاً آیفون ۷ نامگذاری خواهد شد به کار گیرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بروگر در همین رابطه نوشته است: "بر اساس آنچه من شنیده ام دوربین سال آینده آیفون می تواند بزرگترین جهش در تاریخ دوربین های ارائه شده بر روی تلفن های همراه باشد، نمی دانم می توان این مسئله را باور کرد یا خیر، ولی از منبعی شنیده ام که سیستم دو لنزی عجیبی که برای دوربین پشتی توسعه داده شده است می تواند تصاویری با کیفیت مشابه دوربین های DSLR را به ثبت برساند."

از شواهد بر می آید اپل در حال کار بر روی سیستم دو دوربینه یا به گفته ی بروگر دو لنزه ای مشابه دوربین دوگانه ی HTC است. برند تایوانی پیش از این در دوربین های یاد شده از سنسور عمقی استفاده کرده بود که به تصاویر ثبت شده توسط آن عمقی مانند عکس های گرفته شده با دروبین های DSLR را می بخشید. شاید منظور از گفته های گروبر هم اضافه شدن چنین تکنولوژی به دوربین تلفن هوشمند اپل ولی به صورت تکامل یافته تر و بهینه تر باشد.

به هر صورت و با توجه به اینکه آیفون ۶ به تازگی منتشر شده است باید حداقل یکسال منتظر بمانیم تا مشخص گردد ادعاهای مرتبط به به دوربین نسل بعدی این موبایل صحت دارند یا خیر.

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل