اولین نسخه Consumer Preview ویندوز ۱۰ اوایل ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد

احتمالاً آخرین بیلد پیش نمایش ویندوز ۱۰ در سال جاری منتشر شده باشد و دیگر شاهد بیلد جدیدی نباشیم. به همین علت افراد زیادی معتقد هستند تا کنون قابلیت های جدید و انقلابی را در این سیستم عامل ندیده اند، اما شرایط اینگونه نخواهد ماند و با عرضه ی اولین نسخه Consumer Preview (پیش نمایش ویژه ی مصرف کنندگان) از این سیستم عامل انتظارات این دسته از افراد نیز برآورده خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وب سایت وین بتا در گزارشی و از قول منابع خودش ذکر کرده است اولین نسخه از ویندوز ۱۰ که در آن قابلیت های توسعه داده شده ی ویژه ی مصرف کنندگان به نمایش گذاشته خواهد شد در ابتدای سال آینده عرضه می گردد. در نسخه های پیش نمایش فنی (Technical Preview) که تا کنون منتشر گردید مایکروسافت تمرکز خودش را بر روی بخش دسکتاپ ویندوز معطوف کرده بود تا نشان دهند هنوز هم سیستم عامل این شرکت بهترین گزینه برای صاحبان کسب و کار است.

live_tiles

اما شرایط در مورد نسخه های پیش نمایش Consumer یا مصرف کننده متفاوت خواهد بود، زیرا در این ورژن از پیش نمایش های ویندوز ۱۰ قرار است استارت اسکرین جدید، قابلیت Continuum و یا پیوستگی، نسخه ی دسکتاپ کورتانا و... به کاربران عرضه شود. منابع مختلف برخی از موارد یاد شده را به قطع تائید کرده اند و حتی گفته می شود مایکروسافت در حال انجام تست های نهایی بر روی آنهاست.

وین بتا در بخشی از گزارشش در مورد قابلیت افزودن کاشی های زنده به دسکتاپ سخن گفته، امکانی که پیش از این در مورد آن شنیده بودیم ولی وجودش قطعیت نداشت. گفته می شود کاربران قادر خواهند شد کاشی های زنده را با درگ کردن به فضای دسکتاپ آورده و با آنها دقیقاً همانند ابزارک ها برخورد نمایند.

اینطور که از شواهد بر می آید ظاهراً با اندکی صبر در ابتدای سال میلادی آینده قادر خواهیم بود تجربه ای به مراتب متفاوت تر و بهتر از ویندوز بدست آوریم و البته نباید از خاطر برد که ویندوز فون ۱۰ (که از نظر فنی گفته می شود با ویندوز ۱۰ یکی هستند) و رابط کاربری سفارشی شده ی آفیس ویژه ی ابزارهای مجهز به تاچ اسکرین نیز در همین بازه ی زمانی احتمالاً رونمایی خواهند شد.

ویجیاتو

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟