ال جی اولین و بزرگترین تولید کننده ی پانل تلویزیون های UHD در جهان است

ال جی اولین و بزرگترین تولید کننده ی پانل تلویزیون های UHD در جهان است

تحقیقی که نتایج آن اخیراً منتشر شده می گوید LG بزرگترین تولید کننده ی پانل های LCD، حالا و پس از ۲۲ ماه فعالیت، در عرصه ی تولید پانل های UHD هم عنوان اول را به خود اختصاص داده و سایر رقبایش را پشت سر گذاشته است. بر مبنای تحقیق یاد شده کمپانی مذکور با تولید و عرضه ی ۵۷۸.۰۰۰ پانل UHD تا ماه اکتبر سال جاری ۲۸.۱ درصد از سهام این بازار را در اختیار گرفته که سبب برتریش نسبت به سایرین گشته است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اصلی ترین رقیب ال جی در رابطه با تولید پانل های UHD کمپانی تایوانی Innolux است که با در اختیار داشتن ۲۴ درصد سهام بازار جایگاه دوم را به خود اختصاص داده و جایگاه سوم نیز به دیگر برند کره ای یعنی ساموسنگ با سهم ۲۰.۲ درصد رسیده است.

تا ماه اکتبر نزدیک به ۲.۰۵ میلیون پانل UHD در سراسر جهان تولید شده است ولی با این وجود کماکان تلویزیون های LCD یکی از محبوب ترین گزینه های خریداران به حساب می آیند.

Innolux تا پیش از این با عرضه ی پانل های UHD به تولید کنندگان عمدتاً چینی و آمریکایی تلویزیون، بازار مرتبط را کاملاً در انحصار داشت. اما تحقیقات جدید نشان می دهد شرایط فرق کرده و دو برند ساکن کره جنوبی توانسته اند بخش عمده ای از سهم این شرکت را تصاحب نمایند.

با افزایش محبوبیت تلویزیون های گرانقیمت UHD در جهان و بدل شدن آن به دومین بازار رو به رشد مرتبط به بخش نمایشگرهای ال جی، این کمپانی تصمیم گرفته است برای تولید بیشتر پانل های مرتبط به این محصولات خط تولید جدیدی را در شهر گوانگ ژو چین راه اندازی نماید. هدف اصلی از این اقدام غول تکنولوژی کره ای تامین آسان تر نیاز کارخانه جات تلویزیون سازی چینی است.

یکی از سخنگویان ال جی در همین رابطه گفته: "ما عاقبت موفق شدیم با بکارگیری تکنولوژی انحصاری M+ خود  در پانل های UHD تولیدیمان که یک نوآوری در چیدمان پیکسل ها و رندر تصاویر را ایجاد نموده است از سایر رقبا پیشی بگیریم".

تا ماه اکتبر نزدیک به ۲.۰۵ میلیون پانل UHD در سراسر جهان تولید شده است ولی با این وجود کماکان تلویزیون های LCD یکی از محبوب ترین گزینه های خریداران به حساب می آیند. ال جی در حال حاضر سرمایه گذاری بسیار سنگینی را بر روی تلویزیون های OLED خود انجام داده است، تکنولوژی که به عقیده ی این کمپانی می تواند در سال های پیش رو LCD ها را بازنشسته نماید.

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato